آشنایی با اپلیکیشن People و نحوه غیرفعالسازی آن در سیستم‌عامل ویندوز 10

آشنایی با اپلیکیشن People و نحوه غیرفعالسازی آن در سیستم‌عامل ویندوز 10


اگر به تازگی سیستم‌عامل رایانه شخصی خود را به آخرین نسخه ویندوز 10 به‌روزرسانی و به استفاده از آن مبادرت ورزیده باشید، بدون شک آیکون‌ها و قابلیت‌های جدید اضافه شده به نوار وظیفه نظر شما را جلب کرده و با خود اندیشیده‌اید که چگونه می‌توان به استفاده از آن‌ها پرداخت؟ اما در بین تمامی آیتم‌های مربوطه، ویژگی People تاکنون توجهات گوناگونی را به سمت و سوی خود روانه ساخته است.

People

شبکه‌های اجتماعی امروزه در قالب جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی بسیاری از افراد مختلف به شمار رفته و برخی شالوده اصلی زندگانی خود را بر پایه آن‌ها بنا نهاده‌اند، به‌گونه‌ای که بروز مشکلاتی هرچند کوچک به تولید عواقبی بعضاً بزرگ منتهی می‌شود.

همان‌طور که مستحضر هستید استفاده از بسترهای ارتباط جمعی در حالت کلی نیازمند رویه و روش‌هایی جهت اتصال صحیح به شبکه‌های منتسب به خود می‌باشند که این مهم اغلب بر عهده برنامه‌های اول یا سوم شخص توسعه یافته واگذار می‌شود. استراتژی فوق اگرچه در نوع خود مفید و قابل ستایشی به شمار می‌رود، اما منابع بسیار فراوانی را نیز جهت طراحی و ساخت نسخه‌های مختلفی از اپلیکیشن‌‎ مورد نیاز برای استفاده در طیف سیستم‌عامل‌های محبوب حال حاضر نظیر ویندوز، ویندوز فون، آندروید و iOS را نیازمند می‌باشد؛ علاوه بر آن نصب نرم‌افزارهای متفاوت بر روی دستگاه‌های مورد استفاده از جانب برخی عاملی غیرقابل قبول و آزاردهنده تلقی می‌گردد، به‌خصوص که اگر تعداد شبکه‌های عضو شده توسط آن‌ها نیز از چند عدد فراتر روند، بر همین اساس توسعه روش‌هایی جهت گردآوری تمامی اپلیکیشن‌های موجود در یک محیط و تدارک قابلیت استفاده یکپارچه از آن‌ها امکانی بسیار مورد نیاز تلقی می‌گردد.

قابلیت People در سیستم‌عامل ویندوز 10 از جانب کمپانی مایکروسافت با هدف اصلی تدارک توضیحات پاراگراف پیشین مورد طراحی و توسعه قرار گرفته است. بستر فوق که در حالت کلی اپلیکیشنی جهت مدیریت و سازمان‌دهی فهرست مخاطبین کاربران به شمار می‌رود با فراهم آوردن امکانی جهت پیوست نمودن لیستی از افراد مورد نظر، امکان برقراری ارتباط مستقیم با آن‌ها از طریق شبکه اسکایپ (Skype) و یا ارسال نامه الکترونیکی (ایمیل) بدون نیاز به مراجعه به نشانی‌های اینترنتی و یا نرم‌افزارهای منتسب به آن‌ها را فراهم می‌آورد. مطمئناً این مهم در زمینه سهولت در دسترسی و جلوگیری از اتلاف زمان تأثیرات بسیار فراوانی را به خود اختصاص می‌دهد.

متأسفانه گستره پشتیبانی اپلیکیشن People در حال حاضر تنها محدود به بستر اسکایپ و سرویس ارسال نامه‌های الکترونیکی جیمیل می‌باشد که این خود در کاهش انعطاف‌پذیری آن تأثیرگذار است، به‌خصوص در کشور ایران که قشر عظیمی از افراد شبکه‌های اجتماعی دیگری همچون تلگرام، اینستاگرام، فیس‌بوک و توییتر را مورد استفاده خود قرار می‌دهند، لذا وجود آیکون منتسب به آن در نوار وظیفه سیستم‌عامل ویندوز 10 آن‌چنان کاربردی محسوب نشده و تنها در زمینه اشغال میزان فضای مفید و سودمند ایفای نقش می‌نماید، بنابراین غیرفعالسازی آن با وجود شرایط فعلی پیشنهاد می‌شود.

برای این منظور کافی است تا بر روی نوار وظیفه (تسک‌بار) سیستم‌عامل ویندوز 10 یک مرتبه کلیک راست کرده و سپس از طریق منوی میانبر به نمایش در آمده گزینه Show people on the taskbar را غیرفعال نمایید. علاوه بر آن امکان حذف قابلیت نمایش دیگر آیکون‌های موجود از طریق منوی فعلی نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

People

طرح نهان در پشت پرده طراحی و توسعه اپلیکیشن People از جانب کمپانی مایکروسافت بسیار قابل ستایش تلقی می‌گردد، اما عدم پشتیبانی از دیگر شبکه‌های اجتماعی مطرح و محبوب حال حاضر متأسفانه از درجه کاربردی بودن آن می‌کاهد. امید می‌رود در آینده‌ای نزدیک، مظاهرت از دیگر بسترهای فعلی در افزایش انعطاف‌پذیری ویژگی معرفی شده تأثیرات بسیاری را به خود اختصاص داده و اپلیکیشن People به دست فراموشی سپرده نشود.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید