آشنایی با برخی از مهم‌ترین کلیدهای میانبر نرم‌افزار مایکروسافت اکسل (Excel)

آشنایی با برخی از مهم‌ترین کلیدهای میانبر نرم‌افزار مایکروسافت اکسل (Excel)


بدون شک استفاده از کلیدهای میانبر صفحه‌کلید در زمینه سهولت در ویرایش و ناوبری بخش‌های مختلف نرم‌افزارهای عظیم و بزرگ نظیر مایکروسافت اکسل (Excel) تأثیرات فراوانی را به خود اختصاص می‌دهد. سخت‌افزار ماوس اگرچه به‌منظور تدارک اقدامات گوناگون می‌تواند بسیار مفید واقع شود، اما میزان تأخیر ایجاد شده جهت دسترسی فیزیکی به آن خود در زمینه کاهش سرعت عملکرد کاربر مزید بر علت گردیده و لذا بسیاری ترجیح خود را بر استفاده از میانبرهای محلی صورت می‌دهند.

از آنجایی که نرم‌افزار مایکروسافت اکسل در دسته ویرایشگرهای قدرتمند و عظیم طبقه‌بندی شده و بخش‌ها و عملکردهای بسیار فراوان آن نیاز به استفاده از کلیدهای میانبر را به امری ضروری مبدل می‌سازند، بنابراین تصمیم بر آن شد تا در قالب نوشته‌ای به آشنایی با برخی از مهم‌ترین موارد موجود در این حوزه بپردازیم. ذکر این نکته ضروری است که فهرست گردآوری شده در ادامه تنها پر استفاده‌ترین میانبرهای ویرایشگر مایکروسافت اکسل را پوشش داده داده و اشاره به تمامی گزینه‌های موجود از حوصله یک نوشته عمیقاً خارج است. علاوه بر آن میانبرهای منتسب به عملکردهای ویژه و خاص به‌منظور سهولت در مشاهده و پرینت در صورت نیاز از یکدیگر مجزا گشته و نیاز به حفظ و به خاطر سپردن تمامی موارد مطلب در حالت کلی به هیچ عنوان لازم و ضروری به شمار نمی‌رود (کافی است تا میانبرهای وابسته به عملکردهایی که با درصد بیشتری به استفاده از آن‌ها می‌پردازید را فرا آموخته و به یاد داشته باشید).

میانبرهای عمومی

جدول ذیل به‌طور کلی فهرستی از عمومی‌ترین میانبرهای ویرایشگر مایکروسافت اکسل و سیستم‌عامل ویندوز را در بطن خود گردآوری کرده و قابلیت انجام اقداماتی نظیر کنترل کارنامه‌ها، دریافت کمک و دیگر عملکردهای وابسته به رابط کاربری را اختیار کاربر قرار می‌دهد.

میانبر

میانبر

میانبر

میانبر

حرکت در بین بخش‌های مختلف یک برگه یا سلول‌ها و انتخاب نحوه ویرایش آن‌ها

استفاده از کلیدهای میانبر صفحه‌کلید به‌منظور تسهیل عملیات حرکت در بین بخش‌های مختلف یک برگه، در میان یک سلول و یا ساختار کلی کارنامه در حال ویرایش و ناوبری آسان نیز کاملاً امکان‌پذیر می‌باشد که جدول فوق کلیدهای ترکیبی مربوطه را پوشش داده است.

میانبر

میانبرهای منتسب به ویرایش سلول‌ها

استفاده از کلیدهای میانبر ویژه جهت ویرایش سلول‌های موجود نیز در زمینه افزایش سرعت و دقت عملکرد تأثیرات فراوانی را می‌تواند به خود اختصاص دهد.

میانبر

میانبرهای منتسب به قالب‌بندی سلول‌ها

میانبر

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید