آشنایی با بستر APKMirror؛ جایگزینی برای فروشگاه پلی استور جهت نصب اپلیکیشن‌های آندرویدی

آشنایی با بستر APKMirror؛ جایگزینی برای فروشگاه پلی استور جهت نصب اپلیکیشن‌های آندرویدی


بروز مشکلات گوناگون پس از به‌روزرسانی اپلیکیشن‌های تلفن همراه و ایجاد اختلال در عملکرد صحیح و بی‌عیب و نقص آن‌ها عاملی اجتناب‌ناپذیر به شمار می‌رود. ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که نرم‌افزاری پس از فرآیند آپدیت دیگر همانند گذشته به فعالیت نپرداخته و رفتارهای متفاوتی را از خود پدیدار نماید تا شخص سرانجام دو مرتبه تصمیم به نصب نسخه پیش از به‌روزرسانی آن بگیرد.

نصب اپلیکیشن‌های سیستم‌عامل‌های همراه نظیر آندروید، iOS و … به‌صورت دستی اغلب مشکلات کمتری را در خصوص بازگشت به نسخه‌های پیشین در سد راه کاربر قرار می‌دهد، زیرا شخص با دسترسی به فایل‌های نصبی نسخه‌های مختلف به‌راحتی می‌تواند بنای استفاده مجدد از ورژن‌های مدنظر خود را در پیش گیرد، اما این مهم در هنگام نصب اپلیکیشن‌های گوناگون از طریق فروشگاه‌‎های محصولات نرم‌افزاری نظیر گوگل پلی استور و … دیگر صادق نیست، زیرا اغلب بسترهای نامبرده فایل نصبی آخرین نسخه از اپلیکیشن‌های مختلف را در دسترس مراجعه‌کنندگان خود قرار داده و امکان بازگشت به نسخه‌های پیشین یا اصطلاحاً داون‌گرید برنامه‌ها را فراهم نمی‌آورند، حال چه چاره‌ای باید اندیشید؟

مطمئناً یکی از ساده‌ترین راه‌حل‌های موجود جهت فائق آمدن بر مشکل اشاره شده استفاده از بسترهای دانلود محصولات نرم‌افزاری سوم شخص می‌باشد. خوشبختانه کشور ایران از وب‌سایت‌های قدرتمند فراوانی جهت تحقق این مهم برخوردار است که فایل‌های نصبی اپلیکیشن‌های گوناگون را در انواع و اقسام نسخه‌های مختلف به‌صورت کاملاً رایگان در اختیار مشترکان خود قرار می‌دهند؛ برای این منظور کافی است تا عنوان برنامه مورد نظر خود را به همراه شماره نسخه آن در موتور جستجوگر گوگل تایپ و سپس با مراجعه به وب‌سایت مناسبی، به دانلود اپلیکیشن مورد نظر خود مبادرت ورزید، اما این مهم نیز خود گاهی اوقات از محدودیت‌هایی برخوردار بوده و وجود بستری جهت دسترسی به طیف عظیمی از نرم‌افزارهای مختلف بدون نیاز به تدارک اقداماتی همچون جستجوهای طولانی مدت بسیار لازم و ضروری به شمار می‌رود که در ادامه به معرفی یکی از این موارد (APKMirror) می‌پردازیم.

برای این منظور کافی است تا در ابتدا اپلیکیشن دارای مشکل و تغییر یافته در رفتار را از قالب تلفن همراه مبتنی بر سیستم‌عامل آندروید خود حذف کنید.

حال به وب‌سایت APKMirror مراجعه و سپس به جستجوی اپلیکیشن مورد نظر خود مبادرت ورزید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید وب‌سایت مذکور فایل نصبی اپلیکیشن‌های مختلف را در انواع و اقسام نسخه‌های قدیمی و جدید و به‌صورت کاملاً رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. اکنون کافی است تا نسخه مناسبی از برنامه مربوطه که قدمت آن به پیش از تاریخ بروز مشکلات باز می‌گردد را یافته و سپس به دانلود آن مبادرت ورزید.

APKMirror

برای این منظور پس از یافتن نسخه مناسب و انتخاب آن، صفحه را اندکی به سمت پایین هدایت و سپس بر روی کلید SEE AVAILABLE APKS کلیک نمایید.

APKMirror

برخی از اپلیکیشن‌ها فایل‌های نصبی خود را با توجه به ویژگی‌هایی همچون معماری پردازنده مرکزی، نسخه سیستم‌عامل، چگالی پیکسلی صفحه نمایشگر دستگاه و … به چندین دسته تقسیم‌بندی و سپس در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند. شناسایی فایل نصبی مناسب در هنگام دانلود از فروشگاه پلی استور به‌صورت کاملاً خودکار انجام می‌پذیرد، اما این مهم در استفاده از بستر APKMirror باید به‌طور دستی توسط کاربر تشخیص داده شود (جهت مشاهده جزئیات سخت‌افزاری دستگاه تلفن همراه، پیشنهاد می‌شود تا از نرم‌افزار CPU-Z استفاده نمایید).

APKMirror

در نهایت پس از یافتن فایل نصبی سازگار با دستگاه تلفن همراه و انتخاب آن، کافی است تا به‌منظور دانلود بر روی کلید DOWNLOAD APK کلیک نمایید تا عملیات در کوتاه‌ترین زمان ممکن شروع شود.

APKMirror

بستر APKMirror در حالت کلی گستره وسیعی از انواع و اقسام اپلیکیشن‌های مختلف را تحت پشتیبانی خود درآورده و آن‌ها را به‌صورت کاملاً رایگان نیز در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده است، اما با این وجود دسترسی به برخی از محصولاتی که خرید آن‌ها به‌صورت مستقیم از طریق فروشگاه پلی استور صورت می‌پذیرند ممکن است میسر نباشد (این مهم شامل برنامه‌های مبتنی بر سیستم پرداخت درون برنامه‌ای نمی‌شود). در انتها پیشنهاد می‌شود تا به‌منظور راحتی بیشتر و نصب سریع اپلیکیشن‌ها، از دانلود آن‌ها توسط رایانه شخصی جلوگیری به عمل آورده و مستقیماً توسط مرورگر مورد علاقه خود از طریق دستگاه تلفن همراه مربوطه به وب‌سایت APKMirror مراجعه نمایید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید