آشنایی با یکی از اصلی‌ترین دلایل عدم شارژ تلفن‌های همراه آیفون و نحوه رفع آن

آشنایی با یکی از اصلی‌ترین دلایل عدم شارژ تلفن‌های همراه آیفون و نحوه رفع آن


بدون شک عملیات شارژ تلفن همراه و بازیابی مجدد انرژی آن در قالب یکی از اساسی‌ترین جنبه‌های استفاده از دستگاه‌های نامبرده به شمار می‌رود که طیف گسترده‌ای از افراد مختلف را روزانه درگیر خود می‌نماید. فراهم آوردن دوباره میزان انرژی مخزن باتری موجود در بطن تلفن‌های همراه هوشمند درزمینهٔ عملکرد صحیح برخی از قابلیت‌ها و همچنین امکان استفاده از دستگاه تأثیرات فراوانی را به خود اختصاص می‌دهد، اما تصور کنید که این مهم به‌درستی صورت نپذیرفته و یار همیشه همراه شما پس از اتصال به پریز برق شارژ نمی‌گردد. اولین اقدام شما پس از مشاهده پدیده فوق چیست؟

عمده مشکلات مربوط به عدم دریافت انرژی توسط تلفن همراه و جلوگیری از تغییر وضعیت آن به حالت شارژ، صرفه نظر از حالات نیازمند توجه نظیر اتمام چرخه زندگی مخزن باتری و … مستقیماً به مواردی همچون آسیب فیزیکی به درگاه شارژ و یا انباشت آلودگی و گرد و خاک در بطن آن باز می‌گردد که به‌راحتی و با کمترین هزینه ممکن قابل رفع بوده و به هیچ عنوان انتقال دستگاه به مراکز تعمیر را از فرد طلب نمی‌نماید. از آنجایی که عملیات شارژ دستگاه تلفن همراه به دلیل تکرار مکرر اقدامات مربوطه در طول روز تأثیرات فراوانی را در فزونی سرعت هویدا گشتن مشکلات به خود اختصاص داده و شدت این مهم را با افزایش همراه می‌سازد، لذا در این مقاله آموزشی کوتاه تصمیم بر آن شد تا نحوه چگونگی پاک‌سازی درگاه شارژ لایتنینگ تلفن‌های همراه آیفون از آلودگی‌ها و ذرات انباشته شده در درون آن را با یکدیگر بیاموزیم.

لایتنینگ

طراحی درگاه شارژ لایتنینگ و کابل‌های توسعه یافته توسط کمپانی اپل از استحکام بالایی برخوردار بوده و به‌راحتی می‌توانند تحت شدیدترین فشارهای وارده نظیر بد وارد کردن کابل و … به فعالیت بپردازند، اما بخش داخلی درگاه متأسفانه از فضای تقریباً گسترده‌ای برخوردار بوده و این مهم در انباشتگی آلودگی‌ها و ذرات معلق موجود در هوا در دراز مدت مستقیماً تأثیرگذار می‌باشد، به‌خصوص که اگر تلفن همراه مدت زمان فراوانی را نیز در درون جیب آقایان و یا کیف خانم‌ها قرار گرفته باشد.

آلودگی و ذرات انباشته شده در درون فضای داخلی درگاه توسط اتصال کابل پیوسته در قسمت تحتانی و همچنین مجاورت پورت انباشته شده و با گذشت زمان و در طی مرور زمان، فرآیند برقراری ارتباط به‌درستی شکل نمی‌گیرد؛ در این حالت تلفن همراه پس از اتصال کابل به حالت شارژ تغییر وضعیت نداده و این مهم باید چندین مرتبه تکرار شود که خود عاملی جهت آسیب رسیدن به باتری، تلفن همراه و … به شمار رفته و در آینده‌ای نزدیک دیگر کارایی خود را از دست می‌دهد، بنابراین پیشنهاد می‌شود تا فضای درونی درگاه لایتنینگ را با استفاده از وسیله‌ای به‌صورت کامل تمیز کرده و تمامی انباشتگی‌های موجود در درون آن را بیرون بیاورید. اکیداً توجه کنید که وسایل مورد استفاده شده از خاصیت هدایت جریان الکتریکی برخوردار نبوده و یا به عبارتی دیگر رسانا نباشند، در غیر این صورت بروز اختلاف پتانسیل بین بدن انسان و المان‌های الکتریکی تلفن همراه می‌تواند منجر به بروز آسیب و خسارات جبران‌ناپذیری شود.

استفاده از یک خلال دندان جهت تمیز نمودن فضای درونی کابل لایتنینگ پیشنهاد می‌شود. ابزار نامبرده با عنایت به جنس چوبی خود عایق جریان الکتریسیته بوده و به‌نوعی کاملاً غیررسانا تلقی می‌شود، لذا بروز مشکلات ناشی از اختلاف پتانسیل به صفر کاهش پیدا کرده و قطر اندک و سر تیز آن نیز جهت زدودن کامل فضای درون درگاه مناسب به شمار می‌روند. پیشنهاد می‌شود تا خلال دندان را به‌صورت کامل درون پورت چرخانده و تمامی قسمت‌های آن، به‌خصوص بخش تحتانی که محل اصلی انباشتگی آلودگی‌ها در اثر فشارهای پیوسته اتصال کابل می‌باشد را تمیز نمایید. قسمت انتهایی درگاه شارژ لایتنینگ از فلز بودن و سیم‌های اتصالی در اطراف فضای درونی آن قرار گرفته‌اند، اما با این حال پیشنهاد می‌شود تا در طی روند پاک‌سازی، کمی دقت به خرج داده و از اعمال نیروی بیش از اندازه جهت جلوگیری از بروز آسیب خودداری به عمل آورید.

لایتنینگ

در صورتی که قصد رعایت بیشتر موازین ایمنی را در سر دارید، استفاده از قلم‌های پاک‌سازی ضد استاتیک بهترین انتخاب موجود به شمار می‌رود، زیرا نه تنها تمامی ویژگی‌های خلال دندان اشاره شده را برخوردار می‌باشد، بلکه ظرافت بیشتر آن در جلوگیری از بروز آسیب‌های ناخواسته به فضای درون درگاه شارژ لایتنینگ و اتصالات آن نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد (قلم‌های اشاره شده به‌صورت ابزاری اصلی توسط مراکز تعمیر دستگاه‌های اپل مورد استفاده قرار می‌گیرند).

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید