آغاز همکاری AMD و TSMC برای تولید پردازشگرهای 7 نانومتری

آغاز همکاری AMD و TSMC برای تولید پردازشگرهای 7 نانومتری


بنا بر آخرین اخبار سخت افزار، کمپانی AMD قرار است تا با TSMC برای تولید پردازشگرهای 7 نانومتری وارد یک همکاری شود. در ادامه این مطلب با وب سایت سخت افزار همراه باشید.

TSMC

همانطور که مطلع هستید کمپانی AMD برای تولید پردازنده‌های مرکزی و پردازشگرهای گرافیکی خود با کمپانی Global Foundries یک قرارداد چندین ساله را داشته است، اما دیگر این قرار داد پایدار نیست. بنا بر آخرین اخبار حوزه سخت افزارهای دیجیتال، کمپانی AMD پس از خاتمه همکاری با Global Foundries دیگر فاقد یک شریک برای تولید پردازنده‌‎های آتی خود است. در حال حاضر کمپانی AMD در نظر دارد تا با کمپانی TSMC وارد یک همکاری و یک قرارداد جدید شود تا پردازنده‌های 7 نانومتری خود را طبق نقشه راه منتشر شده، تولید و سپس عرضه کند.

طبق قرار دادی که میان دو کمپانی Global Foundries و AMD پایدار بود، این دو کمپانی در نظر داشتند با همکاری یکدیگر به تولید پردازنده‌های 7 نانومتری، 5 نانومتری و در آخر 3 نانومتری بپردازند. اما حالا پیش از پایان این قرارداد، همکاری این دو کمپانی خاتمه یافته است. حال در استراتژی جدید که کمپانی AMD برای تولید پردازنده‌های مرکزی و پردازشگرهای گرافیکی خود خواهد داشت، همکاری جدیدی با کمپانی TSMC مطرح است.

افزون بر این گفته‌ها، کمپانی AMD اشاره داشته که حال با این همکاری جدید خود، در نظر دارد تا موفق به عرضه اولین پردازشگر گرافیکی خود با فناوری ساخت 7 نانومتر در سال میلادی جاری و اولین پردازنده‌های مرکزی (CPU) خود با فناوری ساخت 7 نانومتر را در سال میلادی پیش رو شود. نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: guru3d

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید