آموزش به‌روزرسانی تلفن‌های همراه هواوی به نسخه نهم آندروید (Pie) از طریق روش OTA

آموزش به‌روزرسانی تلفن‌های همراه هواوی به نسخه نهم آندروید (Pie) از طریق روش OTA


هنگامی‌که نسخه جدیدی از سیستم‌عامل محبوب آندروید منتشر می‌شود، کمپانی‌های فعال درزمینهٔ طراحی و ساخت دستگاه‌های تلفن همراه هوشمند به‌منظور پوشش و فراهم آوردن آخرین به‌روزرسانی‌های به ارمغان آورده شده توسط آن نسخه کاملاً اختصاصی خود را توسعه و سپس در طی بازه‌های زمانی از پیش تعیین شده برای محصولات عرضه می‌کنند. این مهم اگرچه حتی‌الامکان با حداکثر سرعت انجام می‌پذیرد، اما انبوه تعداد دستگاه‌های در دسترس و همچنین کمبود منابع برخی از کمپانی‌های ضعیف‌تر را بر آن می‌دارند تا از عرضه آپدیت برای برخی از محصولات خود صرفه نظر کرده و علاوه بر آن توسعه به‌روزرسانی‌های موجود نیز ممکن است با کندی بیشتری انجام پذیرد. خوشبختانه هواوی به‌عنوان سومین کمپانی بزرگ تولیدکننده دستگاه‌های تلفن همراه در سطح جهانی در این زمینه از سرعت قابل قبولی برخوردار بوده و طیف گسترده‌ای از محصولات خود را تحت پوشش جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل آندروید، یعنی پای (Pie) درآورده است، اما فرآیند به‌روزرسانی باید چگونه انجام پذیرفته و کدام یک از تلفن‌های همراه واجد شرایط دریافت آپدیت می‌باشند؟

Pie

نسخه نهم سیستم‌عامل محبوب آندروید از جانب گوگل تحت عنوان Pie نام‌گذاری شده و در قالب برچسب Android 9.0 Pie مورد عرضه جهانی قرار گرفته است، اما از آنجایی که بسیاری از کمپانی‌های تولیدکننده دستگاه‌های تلفن همراه هوشمند در جهت تمایز سیستم‌ نرم‌افزاری خود از نسخه پیش‌فرض آندروید و تغییر ظاهر و افزودن ویژگی‌ها و اپلیکیشن‌های منحصر به فرد خود اقدام به شخصی‌سازی آن می‌کنند، لذا به‌روزرسانی عرضه شده از جانب کمپانی هواوی EMUI 9.0 نام گرفته است که مقدار عددی آن نمایانگر نسخه نهم سیستم‌عامل آندروید می‌باشد.

فهرست تلفن‌های همراه واجد شرایط دریافت به‌روزرسانی

فهرست گردآوری شده در ادامه لیستی از تلفن‌های همراه واجد شرایط نسخه نهم سیستم‌عامل آندروید (Pie) را در خود جای داده است. احتمال عرضه به‌روزرسانی EMUI 9.0 برای دستگاه‌های قابل مشاهده در فهرست بسیار بالا است، اما تاریخ عرضه به‌روزرسانی برای برخی از تلفن‌های همراه هنوز مشخص نبوده و محصولات قدیمی‌تر از اولویت پایین‌تری در توسعه بستر نرم‌افزاری برخوردار می‌باشند.

هواوی P20

هواوی P20 Lite

هواوی P20 Pro

هواوی Mate 10 Pro

هواوی Mate 10

هواوی P10 Plus

هواوی Mate 9 Pro

هواوی Mate 9 Porsche Design Edition

هواوی Nova 2S

هواوی P Smart Plus

هواوی Mate RS Porsche Design

هواوی Nova 3 و Nova 3i

هواوی Honor Note 10

هواوی Honor Play

هواوی Honor 9N

هواوی Honor 9 Lite

هواوی Honor 10

هواوی Honor V10

هواوی Honor 7S

هواوی Honor View 10

هواوی Honor 7C

به‌روزرسانی تلفن‌های همراه هواوی از دو روش خودکار (از طریق به‌روزرسانی OTA) و دستی (از طریق منوی ریکاوری) امکان‌پذیر می‌باشد که استفاده از طریقه اول بسیار پیشنهاد می‌شود، زیرا علاوه بر اتوماسیون‌سازی فرآیند، احتمال بروز هرگونه خطای انسانی نیز به حداکثر خود کاهش پیدا کرده و نیاز به تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات نیز تا حدود فراوانی مرتفع می‌گردد.

به‌روزرسانی خودکار به روش OTA

استفاده از روش OTA در به‌روزرسانی تلفن‌های همراه هواوی به نسخه نهم سیستم‌‎عامل آندروید بسیار پیشنهاد می‌شود، زیرا سیستم به‌صورت کاملاً خودکار نسخه فریمور سالم و سازگار با دستگاه را دریافت کرده و سپس به نصب آن می‌پردازد. اجرای فرآیند در اغلب اوقات بدون ایجاد هرگونه تغییر و یا پاک‌سازی اطلاعات صورت می‌پذیرد، اما با این وجود پیشنهاد می‌شود تا از اطلاعات مفید و حیاتی خود نظیر فهرست مخاطبان و … نسخه پشتیبانی را تهیه و در موقعیت دیگری به غیر از حافظه داخلی تلفن همراه (به‌عنوان مثال رایانه شخصی) نگهداری نمایید.

برای این منظور ابتدا دستگاه تلفن همراه خود را به اینترنت متصل و سپس از حداقل 30 درصد شارژ باتری اطمینان حاصل کنید. پیشنهاد می‌شود تا به‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی در طی فرآیند دانلود، حتی‌الامکان از یک شبکه وای فای استفاده کنید.

حال به بخش تنظیمات مراجعه و سپس دسته‌بندی System را بگشایید.

مجدداً به دسته‌بندی System update مراجعه و سپس بر روی گزینه Check for updates کلیک کنید؛ دستگاه به بررسی بسته یا بسته‌های به‌روزرسانی منتشر شده می‌پردازد.

Pie

پس از بررسی بسته‌های به‌روزرسانی منتشر شده و نمایش آن‌ها در قالب فهرست، کافی است تا جدیدترین آپدیت موجود (مشخص شده با عنوان New Version) را انتخاب و سپس بر روی گزینه Install Now کلیک کنید؛ دستگاه فرآیند به‌روزرسانی را شروع کرده و پس از اتمام یک مرتبه راه‌اندازی مجدد (ریستارت) می‌گردد (ذکر این نکته نیز ضروری است که دستگاه در طی فرآیند نصب نیز ممکن است چندین مرتبه ریستارت شود).

Pie

در نهایت پس از اتمام فرآیند به‌روزرسانی، کافی است تا به بررسی هرگونه مشکلات احتمالی از بابت تغییر تنظیمات و یا پاک‌سازی اطلاعات پرداخته و سپس از نسخه نهم سیستم‌عامل آندروید (Pie) نهایت لذت را کسب کنید. در انتها باید خاطر نشان کرد که برخی از اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی تلفن همراه به دلیل عدم سازگاری با نسخه جدید سیستم‌عامل ممکن است اجرا نشده و یا اختلالاتی را در طی عملکرد خود نمایان سازند. برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌شود تا به فروشگاه پلی استور و یا اینترنت مراجعه کرده و سپس آخرین نسخه به‌روزرسانی منتشر شده از آن را دانلود و سپس نصب نمایید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید