آموزش نحوه افزودن آیکون‌های میانبر برای گروه‌ها یا کانال‌ها در نرم‌افزار پیام‌‌رسان تلگرام

آموزش نحوه افزودن آیکون‌های میانبر برای گروه‌ها یا کانال‌ها در نرم‌افزار پیام‌‌رسان تلگرام


سهولت در دسترسی به فهرست گفتگوها در زمینه افزایش سرعت ارسال پیغام و همچنین یافتن گروه یا کانال مورد نظر بسیار تأثیرگذار می‌باشد. این مهم با عنایت به دسته‌بندی گفتگوهای شخصی، گروه‌ها، کانال‌ها، ربات‌ها و … در سربرگ‌های کاملاً متمایز از یکدیگر در برخی از اپلیکیشن‌های سوم شخص شبکه اجتماعی تلگرام با راحتی بسیار فراوانی همراه شده است، اما از آنجایی که استفاده از نسخه‌های غیر رسمی تلگرام دیگر به هیچ عنوان پیشنهاد نشده و ورژن اصلی برنامه مذکور تنها می‌تواند تضمین‌گر امنیت کاربران و جلوگیری از سرقت اطلاعات آن‌ها باشد، لذا استفاده از رویه و روش‌های جایگزین باید در دستور کار قرار گیرند.

یکی از کاربردی‌ترین راه‌حل‌های موجود جهت دسترسی سریع‌تر به گفتگو، کانال و یا گروه مورد نظر که به‌صورت کاملاً داخلی از طریق نرم‌افزار رسمی تلگرام به ارمغان آورده شده و نیاز به استفاده از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های سوم شخص را نیز مرتفع ساخته است امکان افزودن مسیر میانبر به ورودی چت مربوطه است. حتماً برای شما نیز پیش آمده است که انبوه کانال‌ها، گروها و …. و محتویات به اشتراک گذاشته شده در درون آن‌ها شما را از یافتن گفتگوی مورد نظر بازداشته و یا شرایط بروز سوء تفاهم‌های مختلف را فراهم آورد (به‌عنوان مثال فردی به شما پیغام خصوصی فرستاده است، اما به دلیل ازدیاد گفتگوهای موجود به هیچ عنوان ورودی چت وی را ندیده و پیام او را با تأخیر فراوانی پاسخ گفته‌اید).

سناریو اشاره شده در پاراگراف فوق و موارد مشابه همگی در نیاز به استفاده از روشی جهت افزایش سهولت و همچنین سرعت دسترسی به برخی از ورودی‌های گفتگو بسیار تأثیرگذار می‌باشند که در این نوشته قصد پرداختن به مبحث یکی از آن‌ها را در سر داریم.

ابتدا نسخه اصلی نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام را گشوده و سپس تا اتمام فرآیند بارگذاری رابط کاربری و به‌روزرسانی پیام‌ها صبر کنید.

حال به گروه و یا کانال مورد نظر خود مراجعه کرده و سپس صفحه منتسب به توضیحات و گزینه‌های آن را بگشایید (با کلیک نمودن بر روی عنوان گفتگو).

مسیر میانبر

حال کافی است تا بر روی کلید دارای سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک و سپس از طریق منوی به نمایش در آمده گزینه Add to home screen را انتخاب نمایید.

اکنون به صفحه ابتدایی (Home Screen) تلفن همراه خود مراجعه کنید؛ مشاهده می‌نمایید که آیکون میانبری با برخورداری از تصویر گروه یا کانال مربوطه به نمایش در آمده است که با انتخاب آن مستقیم صفحه گفتگو گشوده شده و نیاز به جستجو در میان فهرست انبوه محتویات کاملاً مرتفع شده است. حال می‌توانید مراحل فوق را در جهت ساخت مسیرهای میانبر برای دیگر گفتگوهای مورد نیاز نیز طی کرده و سپس با دسته‌بندی آن‌ها در قالب یک فولدر (جهت جلوگیری از ازدیاد آیکون‌ها در صفحه ابتدایی تلفن همراه)، فهرستی از انواع و اقسام گروه‌ها یا کانال‌های گوناگون جهت دسترسی سریع به آن‌ها را در اختیار داشته باشید.

مسیر میانبر

دستورالعمل گردآوری شده در نوشته فعلی نسخه مبتنی بر سیستم‌عامل آندروید شبکه اجتماعی تلگرام را تحت پوشش خود در آورده است، لذا روند انجام کار در صورت وجود گزینه Add to home screen در دیگر پلتفرم‌های موجود نظیر iOS نیز تا حدود فراوانی مطابق با آن می‌باشد. در صورت نیاز می‌توانید با پاک‌سازی آیکون‌های منتسب به مسیرهای میانبر، صفحه ابتدایی تلفن همراه خود را مجدداً خلوت کنید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید