آموزش نحوه بازنشانی (ریست) رمز عبور حساب کاربری در شبکه اجتماعی اینستاگرام

آموزش نحوه بازنشانی (ریست) رمز عبور حساب کاربری در شبکه اجتماعی اینستاگرام


فراموشی رمز عبور حساب‌های کاربری در قالب عواملی دسته‌بندی می‌گردد که ممکن است گریبان گیر هر شخصی شده و مشکلات بسیار فراوانی را نیز برای وی به ارمغان آورده باشد؛ در این میان شبکه‌های اجتماعی محبوب و پر استفاده همانند اینستاگرام و … به دلیل سیستم خود در ذخیره‌سازی و حفظ گذرواژه عبوری و سپس اعطای دسترسی کاربر به اکانت خود بدون نیاز به درج هر باره آن پس از گشودن نرم‌افزار، تأثیرات بسیار بیشتری را به سمت و سوی خود روانه ساخته‌اند. تصور کنید که برای چندین سال پیاپی به استفاده از حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام پرداخته و انواع و اقسام محتویات مختلف را با دنبال کنندگان خود به اشتراک گذاشته‌اید، اما در صبح یک روز دل‌انگیز به دلایلی (همچون مشکلاتی داخلی سرویس‌دهنده، دسترسی ناخواسته به‌حساب توسط افراد سودجو و …) دیگر امکان دسترسی به اکانت وجود نداشته و صفحه درج نام کاربری و گذرواژه عبوری نمایان می‌گردد که از قضا رمز آن نیز به‌هیچ‌عنوان به خاطرتان نمی‌آید، آیا تمامی تلاش‌های چندین و چند ساله شما از بین رفته است؟

در پاسخ باید گفت که خیر، زیرا سیستم بازنشانی یا به‌عبارتی‌دیگر ریست شبکه اجتماعی اینستاگرام امکان ابطال گذرواژه عبوری فعلی و درج مقداری جدید جهت استفاده از آن به‌منظور ورود به‌حساب کاربری را به‌راحتی امکان‌پذیر می‌نماید که در ادامه قصد پرداختن به نحوه چگونگی انجام آن را در سر داریم.

پیش از پرداختن به مبحث اصلی موضوع باید خاطر نشان کرد که فرآیند بازنشانی مجدد رمز عبور علاوه بر اپلیکیشن سمت مشتری، از طریق وب‌سایت رسمی شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز میسر می‌باشد که اغلب کاربران استفاده از نرم‌افزار را به علت راحتی بیشتر پسند می‌نمایند، لذا در ابتدا به آشنایی با دستورالعمل آن می‌پردازیم.

بازنشانی مجدد رمز عبور از طریق نرم‌افزار

ابتدا نرم‌افزار شبکه اجتماعی اینستاگرام را بر روی دستگاه تلفن همراه خود گشوده و سپس در صفحه ورود به‌حساب کاربری، بر روی لینک Get help signing in کلیک نمایید.

حال در صفحه جدید نمایان شده، نام کاربری (یوزرنیم)، ایمیل و یا شماره تلفن وابسته به‌حساب کاربری خارج از دسترس فعلی را وارد و سپس بر روی کلید Next کلیک نمایید. مقدار وارده در مرحله فعلی در حقیقت همان ایمیل و یا شماره تلفنی می‌باشد که در هنگام ساخت اکانت مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

اینستاگرام

اکنون در صفحه جدید به نمایش در آمده، امکان انتخاب نحوه ارسال لینک بازنشانی مجدد رمز عبور از طریق ایمیل، پیامک (اس ام اس) و یا ورود با استفاده از حساب کاربری شبکه اجتماعی فیس‌بوک (در صورت تنظیم) در اختیار قرار می‌گیرند که انتخاب روش مناسب باید بر پایه مقدار مرتبط با اکانت صورت پذیرد (به‌عنوان مثال درصورتی‌که حساب کاربری شما با استفاده از ایمیل ساخته شده و هیچ‌گونه شماره تلفنی در قالب آن وارد نشده است، انتخاب گزینه Send an SMS هیچ‌گونه پیامکی را ارسال نمی‌نماید).

در نهایت پس از انتخاب گزینه مناسب، پیغام حاوی لینک بازنشانی مجدد رمز عبور ارسال می‌شود. در صورت انتخاب گزینه Send an SMS پیامکی حاوی لینک مربوطه به شماره مرتبط با حساب کاربری فرستاده می‌‎شود که با کلیک نمودن بر روی آن صفحه اینترنتی مربوط به بازنشانی گذرواژه عبوری به نمایش در می‌آید، اما گاهی اوقات ممکن است به‌جای لینک، پیغامی متنی دربردارنده یک کد منحصر به فرد ارسال شود که با درج آن در نرم‌افزار، صفحه مربوط به بازنشانی مستقیماً نمایان گردد.

در صورت انتخاب گزینه Send an Email، نامه‌ای الکترونیکی به آدرس ایمیل وابسته به‌حساب کاربری ارسال می‌شود که نحوه مراجعه به صفحه بازنشانی مجدد رمز عبور در ساختار آن ممکن است در قالب یک لینک و یا کلید (دارای برچسب Log in as) قابل دسترسی باشد.

در نهایت پس از انتخاب روش مناسب جهت ارسال لینک و کلیک نمودن بر روی آن، صفحه مربوط به بازنشانی گذرواژه عبوری نمایان می‌گردد؛ اکنون کافی است تا رمز عبور جدیدی را درج و سپس بر روی گزینه Reset Password کلیک کنید تا حساب کاربری بلافاصله بازیابی و در دسترس قرار گیرد. پیشنهاد می‌شود تا در انتخاب رمز عبور اندکی دقت به خرج داده و ترکیبی را انتخاب نمایید تا علاوه بر استقامت مناسب، به‌راحتی قابل یادآوری باشد.

اینستاگرام

بازنشانی مجدد رمز عبور از طریق وب‌سایت

وب‌سایت رسمی شبکه اجتماعی اینستاگرام به‌عنوان روشی دیگر در بازنشانی مجدد گذرواژه عبوری نیز مطرح می‌باشد که استفاده از آن به دلیل مراحل کمتر پیشنهاد می‌شود. ذکر این نکته نیز ضروری است که دستورالعمل این بخش لزوماً به کارگیری رایانه شخصی را نیازمند نبوده و می‌تواند مستقیماً از طریق نرم‌افزارهای مرورگر نصب شده بر روی دستگاه تلفن همراه نیز انجام پذیرد.

ابتدا به وب‌سایت رسمی شبکه اجتماعی اینستاگرام مراجعه و سپس بر روی لینک Log in در قسمت پایینی صفحه کلیک نمایید.

اینستاگرام

حال در صفحه جدید نمایان گردیده بر روی لینک ?Forgot password کلیک و نام کاربری، شماره تلفن و یا ایمیل مرتبط با حساب کاربری خود را وارد نمایید.

اینستاگرام

اکنون مطابق با توضیحات پیشین، نامه الکترونیکی و یا پیامک حاوی لینک مربوطه به آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه ارسال می‌شود که با کلیک نمودن بر روی آن صفحه بازنشانی مجدد رمز عبور نمایان می‌گردد.

حال کافی است تا به‌منظور اتمام روند عملیات، گذرواژه عبوری جدیدی را در کادر New password وارد و سپس همان مقدار را مجدداً در کادر New password confirmation نیز وارد کرده و سپس بر روی کلید Reset Password کلی نمایید.

اکنون رمز عبور اکانت مورد بازنشانی مجدد قرار گرفته و حساب کاربری با استفاده از آن دو مرتبه قابل دسترس می‌باشد.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید