آموزش نحوه برچسب‌گذاری فایل‌های مختلف در دستگاه‌های آیفون و آیپد

آموزش نحوه برچسب‌گذاری فایل‌های مختلف در دستگاه‌های آیفون و آیپد


سازمان‌دهی فایل‌های گوناگون در قالب یکی از طاقت‌فرساترین اقدامات ممکن به شمار رفته و بسیاری از افراد اغلب آن را نادیده می‌گیرند، اما هنگامی‌که صحبت از جستجوی محتویات و یافتن تنها یک فایل از میان انبوهی از موارد مختلف به میان می‌آید، فرآیند سازمان‌دهی به‌مانند معجزه‌ای عظیم در دنیای دیجیتالی رایانه‌های شخصی و تلفن‌های همراه هوشمند نمایان می‌کند.

عدم سازمان‌دهی محتویات در مدت زمانی کوتاه می‌تواند به انباشتگی ماورای تصور فایل‌های مختلف و نیاز به صرف ساعت‌ها زمان جهت یافتن تنها یک فایل منتهی شود. حتماً برای شما نیز پیش آمده است که برای دسترسی به تنها یک فایل (به‌عنوان مثال فیلم سینمایی مورد نظر) به پوشه‌ای مراجعه کرده و با هزاران هزار محتوای گوناگون برخورد کرده باشید. مطمئناً در این‌گونه مواقع یافتن فایل مورد نظر مدت زمان بسیاری به طول انجامیده و انجام جستجو نیز به دلیل فراموشی عنوان فایل و یا حتی انباشتگی بیش از اندازه محتویات عملاً غیرممکن می‌باشد، اما فرآیند سازمان‌دهی چگونه می‌تواند به صرفه‌جویی در وقت منتهی شود؟

سازمان‌دهی محتویات در دنیای دیجیتالی با استفاده از انواع و اقسام روش‌های مختلف صورت می‌پذیرد که برچسب‌گذاری فایل‌های مختلف در قالب محبوب‌ترین و کم هزینه‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود. یک برچسب می‌تواند در قالب تغییر رنگ عنوان، نمایش آیکونی ویژه در مجاورت فایل و … به نمایش درآمده و با تغییر شمایل ظاهری محتویات، تشخیص آن‌ها را با تنها یک نگاه امکان‌پذیر نماید. مطمئناً یافتن فیلم‌های سینمایی مورد علاقه در میان انبوه محتویات گوناگون که عنوان آن‌ها به رنگ قرمز درآمده است بسیار سریع انجام می‌پذیرد، اما چگونه می‌توان به سازمان‌دهی محتویات و برچسب‌گذاری فایل‌های مورد نظر در تلفن‌‌های همراه هوشمند آیفون و تبلت‌های آیپد و به‌صورت کلی دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل iOS پرداخت؟ با ما همراه باشید در این نوشته به نحوه چگونگی انجام آن بپردازیم.

سیستم‌عامل iOS در حالت پیش‌فرض قابلیت برچسب‌گذاری محتویات را با استفاده از تغییر رنگ عنوان فایل‌های گوناگون به ارمغان آورده است که در ادامه با یکدیگر به نحوه فعال‌سازی آن می‌پردازیم.

برای این منظور ابتدا اپلیکیشن Files را بگشایید. نرم‌افزار فوق نسخه همسان ابزار Finder در سیستم‌عامل مکینتاش به شمار می‌رود که برای پیشبرد ادامه نوشته به استفاده از آن می‌پردازیم.

پس از اجرای موفقیت‌آمیز اپلیکیشن، مشاهده می‌کنید که فهرستی از موقعیت‌های مختلف موجود در تلفن همراه و سرویس ابزار iCloud به نمایش در می‌آیند. اکنون کافی است تا به مسیر فایل‌های مورد نظر خود مراجعه نمایید.

پس از مراجعه به مسیر فایل یا فایل‌های مورد نظر، کافی است تا انگشت خود را بر روی فایل مربوطه گذاشته و سپس نگاه دارید؛ مشاهده می‌‎کنید که نوار جدیدی در قسمت بالایی صفحه نمایش در می‌آید.

حال به‌منظور نمایش گزینه‌های بیشتر، علامت فلش موجود در نوار به نمایش درآمده را انتخاب نمایید؛ مشاهده می‌کنید که گزینه Tags به نمایش در می‌آید.

برچسب‌گذاری

در نهایت کافی است تا پس از مراجعه به سربرگ Tags و انتخاب رنگ‌های پیش‌فرض به نمایش درآمده، فایل مورد نظر خود را برچسب‌گذاری کنید. در صورت نیاز می‌توانید با انتخاب گزینه Add New Tag به تولید برچسب‌های جدید و شخصی‌سازی آن‌ها مطابق با علایق و سلایق خود اقدام نمایید.

برچسب‌گذاری

پس از انتخاب گزینه مناسب، به‌منظور اعمال تغییرات بر روی کلید Done کلیک کنید؛ مشاهده می‌کنید که عنوان و شمایل فایل مربوطه به برچسب انتخابی تغییر کرده و شناسایی آن با بهبود فراتری همراه شده است. در صورت نیاز می‌توانید دستورالعمل نوشته فعلی را جهت برچسب‌گذاری دیگر فایل‌های مورد نظر خود مجدداً اجرا نمایید. در انتها ذکر این نکته ضروری است که از آنجایی که عملیات برچسب‌گذاری محتویات با استفاده از اپلیکیشن Files به انجام رسیده است، در صورت مراجعه به مسیر فایل مربوطه با استفاده از نرم‌افزارهای دیگر، ممکن است عنوان آن در حالت پیش‌فرض به نمایش درآمده و برچسب اعمال نگردد.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید