آموزش نحوه به‌روزرسانی نرم‌افزاری کنسول پلی‌استیشن 4 به‌صورت دستی

آموزش نحوه به‌روزرسانی نرم‌افزاری کنسول پلی‌استیشن 4 به‌صورت دستی


کنسول محبوب و پرطرفدار پلی‌استیشن 4 در زمینه به‌روزرسانی خودکار تسهیلات فراوانی را برای کاربران به ارمغان آورده و کمپانی سونی نیز با عرضه بسته‌های آپدیت دوره‌ای عملکرد و امنیت محصولی خود را تا حدود فراوانی تضمین ساخته است، اما بروز شرایطی جهت تغییر بستر فوق و نیاز به به‌روزرسانی دستی دستگاه دور از ذهن نبوده و کنسول نامبرده نیز متأسفانه از این قاعده مستثنی نمی‌باشد.

همان‌طور که مستحضر هستید کنسول پلی‌استیشن 4 در بسیاری از اوقات فرآیند به‌روزرسانی خود را به‌صورت کاملاً خودکار و بدون نیاز به دخالت کاربر به انجام می‌رساند، اما گاهی اوقات ممکن است این مهم دستخوش مشکلاتی قرار گرفته و روند آن به‌طور صحیح طی نگردد. به‌عنوان مثال عدم دسترسی دستگاه به شبکه وای فای خانگی جهت اتصال به اینترنت و دریافت بسته‌های به‌روزرسانی از جمله اصلی‌ترین دلایل پدیده فوق به شمار می‌روند که انتقال کنسول به مکانی در خارج از محدوده تحت پوشش مودم، مسافرت و … در این مهم مزید بر علت می‌گردند.

ازآنجایی‌که به‌روزرسانی پلی‌استیشن 4 در زمینه تضمین عملکرد صحیح و بی‌عیب و نقص دستگاه و دستیابی به آخرین فناوری‌های روز دنیا بسیار تأثیرگذار می‌باشد، لذا در این مقاله آموزشی کوتاه تصمیم بر آن شد تا با روشی جهت آپدیت دستی کنسول مذکور آشنایی پیدا کنیم.

ابتدا به سایت رسمی کنسول پلی‌استیشن 4 به آدرس “PS4 System Software Update” مراجعه و سپس آخرین بسته به‌روزرسانی عرضه گردیده را دانلود نمایید.

حال حافظه فلش مموری مورد نظر خود را به رایانه شخصی متصل و پوشه‌ای تحت عنوان PS4 را در شاخه اصلی (روت) آن ایجاد نمایید. حال مجدد در داخل پرونده گشوده شده، پوشه دیگری را به نام UPDATE ایجاد و سپس فایل فریمور دانلود شده را به درون آن منتقل کنید. مسیر فوق جهت خوانش خودکار فایل از جانب کنسول پلی‌استیشن 4 ضروری به شمار رفته و در صورت وجود نقصی از فرآیند آپدیت جلوگیری به عمل می‌آید. علاوه بر آن عناوین پوشه‌های ایجاد شده نیز باید با حروف بزرگ نوشته شده و کاراکتری به‌صورت کوچک در آن‌ها به چشم نخورند. پیشنهاد می‌شود که حافظه فلش مموری مورد استفاده از حداقل 8 گیگابایت فضا برخوردار باشد.

پلی‌استیشن 4

حال پس از انتقال موفقیت‌آمیز فایل فریمور به مسیر مناسب، حافظه فلش مموری را به یکی از درگاه‌های یو‌اس‌بی کنسول پلی‌استیشن 4 متصل و سپس به منوی تنظیمات دستگاه مراجعه نمایید.

صفحه گشوده شده را اندکی به سمت پایین هدایت و سپس دسته‌بندی System Software Update را انتخاب کنید. فرآیند جستجوی فایل فریمور و به‌روزرسانی آن به‌صورت کاملاً خودکار توسط کنسول صورت پذیرفته و دخالتی از جانب کاربر را نیازمند نمی‌باشد، اما این مهم منوط به رعایت مسیر پیشتر اشاره شده در حافظه فلش مموری و وجود فایل در پوشه‌های مناسب می‌باشد (در غیر این صورت دستگاه از یافتن فایل فریمور عاجز می‌ماند).

پلی‌استیشن 4

حال پس از اتمام موفقیت‌آمیز روند فرآیند، کنسول به آخرین نسخه به‌روزرسانی عرضه گردیده آپدیت شده و در دسترس کاربر قرار می‌گیرد، درست همانند آنکه دستگاه با استفاده از مکانیسم خودکار خود تحت به‌روزرسانی قرار گرفته است (راه‌اندازی مجدد دستگاه ضروری نبوده و این مهم به‌صورت خودکار توسط سیستم‌عامل انجام می‌پذیرد). اکیداً توصیه می‌شود که در هنگام آپدیت دستگاه از انجام اختلال جلوگیری به عمل آورده و تا پایان روند عملیات شکیبایی پیشه کنید.

پلی‌استیشن 4

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید