آموزش نحوه تغییر رمز عبور حساب کاربری لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک

آموزش نحوه تغییر رمز عبور حساب کاربری لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک


تغییر دوره‌ای و مرتب رمز عبور عادتی است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و پرورش آن به‌تمامی افراد توصیه می‌شود، به‌خصوص که اگر دستگاه مورد استفاده یک کروم‌بوک باشد. لپ‌تاپ مذکور و سیستم‌های مبتنی بر پلتفرم کروم‌ او‌اس به دلیل استفاده از زیرساخت خدماتی گوگل (حساب کاربری یا همان جی‌میل) تجربه‌ای کاملاً همگام و یکسان را در سرتاسر دستگاه‌های موجود فراهم آورده و قابلیت دسترسی به‌تمامی اطلاعات موجود، از جمله محتویات فضای ابری درایو را به‌صورت یکپارچه و تنها با یک رمز عبور میسر می‌نماید. این مهم بدان معنی است که امکان نوشتن یک متن توسط لپ‌تاپ کروم‌بوک و سپس مطالعه آن به‌وسیله تلفن همراه، تلبت و … در آینده امکان‌پذیر بوده و نیاز به انتقال دستی فایل به دیگر دستگاه‌های موجود ضروری نمی‌باشد که این خود لزوم تغییر پیوسته گذرواژه عبوری را به امری بسیار لازم مبدل می‌نماید؛ زیرا از آنجایی که حساب کاربری گوگل جهت ورود به دستگاه‌های مذکور مورد استفاده قرار گرفته است، لذا دسترسی به رمز عبور به معنای نفوذ به‌تمامی اطلاعات می‌باشد.

خوشبختانه تغییر رمز عبور از طریق لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک به‌راحتی هرچه تمام‌تر انجام پذیرفته و به هیچ عنوان نیازمند اجرای دستورالعمل‌های پیچیده نمی‌باشد، اما ذکر این نکته نیز ضروری است که به‌کارگیری روشی که در ادامه قصد پرداختن به مبحث آن را در سر داریم به تغییر کامل گذرواژه عبوری حساب کاربری گوگل منتهی شده و لذا درج مقدار جدید در دیگر دستگاه‌های موجود نیز ضروری محسوب می‌شود، بنابراین اگر به تغییر رمز عبور حساب کاربری خود از طریق لپ‌تاپ کروم‌بوک اقدام کنید، تلفن همراه شما، تبلت و تمامی دستگاه‌های مبتنی بر آن حساب در استفاده آینده خارج شده و تقاضای درج گذرواژه جدید جهت ورود به اکانت را می‌نمایند.

برای این منظور ابتدا نرم‌افزار مرورگر گوگل کروم را بگشایید.

حال بر روی حساب کاربری خود در گوشه سمت راست بالای صفحه یک مرتبه کلیک کرده و سپس از طریق منوی میانبر به نمایش درآمده گزینه Google Account را انتخاب نمایید.

کروم‌بوک

اکنون به‌منظور دسترسی به تنظیمات حفاظتی و ورودی بر روی گزینه Sign-in & Security کلیک نمایید.

کروم‌بوک

صفحه جدید نمایان شده را اندکی به سمت پایین هدایت کرده و پس از مشاهده بخش Signing in to Google، گزینه رمز عبور یا همان Password را انتخاب کنید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، تاریخ آخرین تغییر گذرواژه عبوری در مجاورت گزینه مذکور در معرض دید قرار گرفته است که این مهم در کسب چشم‌اندازی جهت جلوگیری از طولانی شدن بازه تغییر آن تأثیرگذار می‌باشد.

کروم‌بوک

اکنون پس از انتخاب گزینه فوق، کافی است تا رمز عبور جدید خود را وارد نمایید.

کروم‌بوک

پس از درج گذرواژه عبوری جدید، احراز هویت حساب کاربری با استفاده از رویه Two-Factor Authentication نیز ضروری به شمار می‌رود، برای این منظور می‌توان از روش‌های مختلفی نظیر نمایش پیغام از طریق دستگاه تلفن همراه هوشمند، تماس تلفنی، ارسال پیامک و … استفاده کرد.

در نهایت پس از احراز هویت حساب کاربری و تائید رمز عبور جدید، پیغام دیگری جهت آگاهی کاربر جهت خروج از حساب کاربری گوگل بر روی دیگر دستگاه‌های مورد استفاده وی به نمایش درآمده و هنگام انتخاب کلید OK، رمز عبور با موفقیت تغییر و قابلیت استفاده از دستگاه مجدداً برقرار می‌گردد.

در انتها ذکر این نکته نیز ضروری است که دستورالعمل گردآوری شده در این نوشته تنها محدود به لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک نشده و به دلیل ماهیت همگام حساب کاربری گوگل می‌تواند از طریق هر دستگاه دیگری نیز مورد اجرا قرار گیرد. به‌عنوان مثال شما می‌توانید با استفاده از مرورگر گوگل کروم در ویندوز به تغییر رمز عبور اکانت خود اقدام کرده و سپس با درج مقدار جدید به محیط سیستم‌عامل کروم او‌اس و لپ‌تاپ کروم‌بوک خود وارد شوید، اما دقت به خروج از حساب کاربری بر روی دیگر دستگاه‌های موجود پیش از اجرای دستورالعمل نباید فراموش شود.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید