آموزش نحوه تنظیم صفحات آغازین (Home Page) در نسخه دسکتاپ مرورگر کروم

آموزش نحوه تنظیم صفحات آغازین (Home Page) در نسخه دسکتاپ مرورگر کروم


افزودن وب‌سایت و یا وب‌سایت‌های مورد علاقه به‌عنوان صفحه آغازین یا به عبارتی دیگر Home page نرم‌افزارهای مرورگر در هنگام اجرای آن‌ها در زمینه افزایش سرعت دسترسی به محتوای مدنظر تأثیرات فراوانی را می‌تواند با خود به ارمغان آورد. این مهم شخص مصرف‌کننده را از ضرورت مراجعه مجدد به سایت مربوطه و تایپ نشانی آن پس از هر بار اجرای برنامه مرورگر بی‌نیاز داشته و به‌صورت کاملاً خودکار بستر مورد علاقه وی را بارگذاری می‌نماید. شخصی را تصور کنید که علاقه فراوانی به دنبال نمودن لحظه‌ای اخبار حوزه ورزش و فوتبال داشته و روزانه چندین مرتبه به وب‌سایت مدنظر خود مراجعه می‌نماید، حال انجام خودکار این مهم در هنگام گشودن نرم‌افزار مرورگر در تسریع و افزایش سرعت روند بارگذاری تأثیراتی را روانه خود نمی‌سازد؟ با ما همراه باشید تا نحوه چگونگی انجام این مهم در نسخه مبتنی بر پلتفرم دسکتاپ نرم‌افزار مرورگر محبوب کروم (Chrome) را با یکدیگر بیاموزیم.

ابتدا نرم‌افزار مرورگر کروم را گشوده و سپس بر روی کلید منو (به شکل سه نقطه ایستاده) در گوشه سمت راست بالای صفحه یک مرتبه کلیک نمایید. ذکر این نکته نیز ضروری است که درصورتی‌که فرآیند بسته به‌روزرسانی جدیدی در وضعیت دانلود و یا نصب قرار داشته باشد، کلید فوق به شکل یک فلش سبز و یا زرد رنگ نمایان می‌کند که کلیک نمودن بر روی آن در هر حال به گشودن منوی حاوی گزینه‌های مربوطه منتهی می‌شود.

حال از طریق منوی به نمایش در آمده گزینه Settigns را انتخاب نمایید؛ مشاهده می‌کنید که صفحه مربوط به تنظیمات مرورگر نمایان می‌گردد.

صفحه آغازین

اکنون صفحه را اندکی به سمت پایین هدایت و سپس از زیرمجموعه بخش On startup، گزینه Open a specific page or set of pages را فعال کنید. مرورگر کروم از قابلیت تنظیم تعداد چندین نشانی به‌عنوان صفحه آغازین برخوردار می‌باشد که این مهم از جمله قدرتمندترین قابلیت‌های آن به شمار می‌رود. تمامی آدرس‌های درج شده در این حالت در قالب سربرگ‌های جداگانه‌ای هنگام اجرای نرم‌افزار تحت بارگذاری خودکار قرار می‌گیرند.

اکنون پس از انتخاب گزینه اشاره شده، تعداد دو حالت جهت تنظیم صفحه نخست در اختیار قرار می‌گیرند که گزینه Add a new page امکان درج نشانی وب‌سایت مربوطه را فراهم آورده و گزینه Use current pages نیز تمامی صفحات هم‌اکنون گشوده (سایت‌های مراجعه شده) در صفحه اصلی مرورگر را به‌عنوان آدرس آغازین در نظر می‌گیرد. ذکر این نکته نیز ضروری است که به‌منظور ثبت تعداد چندین نشانی، کافی است تا گزینه Add a new page را به تعداد دفعات مورد نیاز انتخاب نمایید.

صفحه آغازین

حال با درج تمامی وب‌سایت‌های مورد نظر خود به‌عنوان صفحه آغازین و تشکیل فهرست سهولت در دسترسی، کافی است تا صفحه تنظیمات را بسته و سپس به استفاده از مرورگر مبادرت ورزید. از این لحظه به پس نرم‌افزار در دفعات آینده اجرای خود به‌صورت کاملاً خودکار به بارگذاری محتوای بسترهای مربوطه اقدام کرده و انجام دستی این مهم را از شانه کاربر باز می‌دارد.

درصورتی‌که قصد ویرایش فهرست صفحات آغازین و افزایش یا حذف وب‌سایتی به قالب آن را در سر دارید، کافی است تا مجدداً به صفحه تنظیمات نرم‌افزار مراجعه و سپس بر روی کلید منو در مجاورت نشانی‌های مورد نظر به‌منظور دسترسی به گزینه‌های Edit (جهت تغییر آدرس) و Remove (برای حذف نشانی) کلیک نمایید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید