آموزش نحوه تنظیم صفحات نخست (Home Page) در نسخه دسکتاپ مرورگر فایرفاکس

آموزش نحوه تنظیم صفحات نخست (Home Page) در نسخه دسکتاپ مرورگر فایرفاکس


افزودن وب‌سایت و یا وب‌سایت‌های مورد علاقه به‌عنوان نخستین صفحه یا به عبارتی دیگر Home page نرم‌افزارهای مرورگر در هنگام اجرای آن‌ها در زمینه افزایش سرعت دسترسی به محتوای مدنظر تأثیرات فراوانی را می‌تواند با خود به ارمغان آورد. این مهم شخص مصرف‌کننده را از ضرورت مراجعه مجدد به سایت مربوطه و تایپ نشانی آن پس از هر بار اجرای برنامه مرورگر بی‌نیاز داشته و به‌صورت کاملاً خودکار بستر مورد علاقه وی را بارگذاری می‌نماید. شخصی را تصور کنید که علاقه فراوانی به دنبال نمودن لحظه‌ای اخبار حوزه ورزش و فوتبال داشته و روزانه چندین مرتبه به وب‌سایت مدنظر خود مراجعه می‌نماید، حال انجام خودکار این مهم در هنگام گشودن نرم‌افزار مرورگر در تسریع و افزایش سرعت روند بارگذاری تأثیراتی را روانه خود نمی‌سازد؟ با ما همراه باشید تا نحوه چگونگی انجام این مهم در نسخه مبتنی بر پلتفرم دسکتاپ نرم‌افزار مرورگر محبوب فایرفاکس را با یکدیگر بیاموزیم.

بسیاری از نرم‌افزارهای مرورگر قدرتمند و محبوب حال حاضر، از جمله فایرفاکس در حالت پیش‌فرض صفحه‌ای دربردارنده وب‌سایت‌های اخیراً بازدید شده و دیگر محتویات مورد علاقه بر اساس الگوی جستجوی کاربران را به نمایش در می‌آورند که دستورالعمل گردآوری شده در ادامه به تغییر این رفتار پیش‌فرض می‌پردازد.

ابتدا نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس را اجرا و پس از کلیک نمودن بر روی کلید منو (دارای آیکون دربردارنده سه خط موازی) در گوشه سمت راست بالای صفحه، گزینه Options را از طریق میانبر به نمایش در آمده انتخاب نمایید.

Home Page

حال در صفحه جدید نمایان شده از طریق پنل موجود در سمت چپ به سربرگ General مراجعه نمایید. مرورگر فایرفاکس در سیل عظیم خلاقیت‌های خود قابلیت تنظیم تعداد چندین صفحه نخست یا همان Home page را برای کاربران فراهم آورده است که در این حالت، تمامی صفحات تعیین شده در سربرگ‌های مجزایی هنگام اجرای نرم‌افزار نمایان گشته و تحت بارگذاری خودکار قرار می‌گیرند.

اکنون کافی است تا به‌منظور تعیین صفحه نخست، آدرس وب‌سایت مورد نظر را در کادر قابل مشاهده در زیرمجموعه بخش Home Page وارد نمایید. ذکر این نکته نیز ضروری است که در صورت استفاده از تعداد چندین وب‌سایت، نشانی‌های مربوطه باید با درج نماد | از یکدیگر متمایز گردند.

Home Page

تنظیم صفحه و یا صفحات نخست مدنظر در قالب مرورگر فایرفاکس نیازمند فشردن کلید به خصوصی نبوده و تغییرات انجام پذیرفته به‌صورت کاملاً خودکار حفظ و اعمال می‌گردند. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، کلیدهای موجود در زیرمجموعه بخش Home page در زمینه سهولت در تعیین صفحات گوناگون تأثیرات مختلفی را به خود اختصاص می‌دهند. به‌عنوان مثال کلید Use Current Page نشانی وب‌سایت فعلی و هم‌اکنون گشوده شده در بستر اصلی مرورگر را به‌عنوان صفحه نخست برگزیده و کلید Use Bookmark نیز امکان انتخاب صفحات از میان وب‌سایت‌هایی نشانه‌گذاری شده را فراهم می‌آورد. کلید Restore to Default نیز همان‌طور که از نام آن پیداست تمامی تغییرات انجام پذیرفته را منفصل و مقادیر پیش‌فرض را بازگردانی می‌نماید.

اکنون پس از انجام تمامی تغییرات و انتخاب وب‌سایت‌های مورد نظر جهت نمایش در صفحه نخست مرورگر، کافی است تا به‌منظور جلوگیری از ابطال مقادیر توسط دیگر تنظیمات از پیش تعیین شده، گزینه Show your home page را نیز فعال کرده و سپس به جستجوی شبکه اینترنت مبادرت ورزید. از این پس نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس در هنگام اجرا از نمایش صفحه دربردارنده وب‌سایت‌های پیشتر مراجعه شده و یا خام جلوگیری به عمل آورده و به‌صورت کاملاً خودکار اقدام به بارگذاری نشانی‌های تنظیم شده می‌نماید که همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد، این مهم در زمینه تسریع روند دسترسی و مشاهده محتوا تأثیرات فراوانی را می‌تواند به خود اختصاص دهد.

Home Page

در صورتی که قصد دارید تا رفتار مرورگر را مجدداً به حالت پیش‌فرض بازگردانی نمایید، کافی است تا دو مرتبه به صفحه تنظیمات مراجعه و پس از کلیک نمودن بر روی کلید Restore to Default، گزینه Show your windows and tabs from last time را جهت نمایش صفحات و سربرگ‌های مراجعه شده پیش از خروج از مرورگر (و یا گزینه Show a blank page جهت نمایش صفحه‌ای خام و بدون میزبانی محتویات) را نیز فعال نمایید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید