آموزش نحوه تنظیم صفحه آغازین (Home Page) در نسخه موبایل مرورگر فایرفاکس

آموزش نحوه تنظیم صفحه آغازین (Home Page) در نسخه موبایل مرورگر فایرفاکس


افزودن وب‌سایت و یا وب‌سایت‌های مورد علاقه به‌عنوان صفحه آغازین یا به‌عبارتی دیگر Home page نرم‌افزارهای مرورگر به هنگام اجرای آن‌ها در زمینه افزایش سرعت دسترسی به محتوای مدنظر تأثیرات فراوانی را می‌تواند با خود به ارمغان آورد. این مهم شخص مصرف‌کننده را از ضرورت مراجعه مجدد به سایت مربوطه و تایپ نشانی آن پس از هر بار اجرای برنامه مرورگر بی‌نیاز داشته و به‌صورت کاملاً خودکار بستر مورد علاقه وی را بارگذاری می‌نماید. شخصی را تصور کنید که علاقه فراوانی به دنبال نمودن لحظه‌ای اخبار حوزه ورزش و فوتبال داشته و روزانه چندین مرتبه به وب‌سایت مدنظر خود مراجعه می‌نماید، حال انجام خودکار این مهم در هنگام گشودن نرم‌افزار مرورگر در تسریع و افزایش سرعت روند بارگذاری تأثیراتی را روانه خود نمی‌سازد؟ با ما همراه باشید تا نحوه چگونگی انجام این مهم در نسخه مبتنی بر پلتفرم دستگاه‌های قابل حمل (سیستم‌عامل‌های آندروید، iOS و …) نرم‌افزار مرورگر محبوب فایرفاکس را با یکدیگر بیاموزیم.

اگر به خاطر داشته باشید نحوه تنظیم صفحه و یا صفحات آغازین نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس در سیستم‌عامل ویندوز را با تدوین نوشته‌ای پیشتر به انجام رساندیم، اما از آنجایی که دستورالعمل انجام این مهم در نسخه مبتنی بر دستگاه‌های تلفن همراه هوشمند برنامه مذکور اندکی متفاوت بوده و تغییرات صورت پذیرفته در رابط کاربری ناوبری متفاوتی را نیازمند می‌باشد، لذا تصمیم بر آن شد تا مطلب دیگری را به‌صورت اختصاصی به‌منظور آشنایی با مراحل آموزش اختصاص دهیم.

ابتدا نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس را بر روی دستگاه تلفن همراه خود گشوده و پس از کلیک نمودن بر روی کلید منو در گوشه سمت راست بالای صفحه، گزینه Settings را از طریق میانبر به نمایش در آمده انتخاب نمایید.

صفحه آغازین

حال پس از مشاهده صفحه تنظیمات، به دسته‌بندی General مراجعه و سپس تنظیمات زیر طبقه Home را بگشایید؛ صفحه جدید نمایان شده به‌طور کلی تنظیمات مربوط به صفحه آغازین یا همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد Home Page مرورگر فایرفاکس را در خود جای داده است.

صفحه آغازین

اکنون به‌منظور ادامه پیشبرد روند دستورالعمل بر روی گزینه Set a Homepage کلیک نمایید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید کادر محاوره‌ای به نمایش در آمده دربردارنده تعداد دو گزینه می‌باشد که مورد اول، یعنی Firefox Home به‌صورت پیش‌فرض در حالت انتخاب قرار دارد. این مهم مکانیسم عملکردی صفحه آغازین مرورگر را به‌گونه‌ای تنظیم می‌‎نماید تا در هنگام اجرا، صفحه ابتدایی مربوط به فایرفاکس به نمایش درآید که محتویات آن (وب‌سایت‌های اخیراً بازدید شده، صفحات نشانه‌گذاری شده و …) با توجه به مقادیر دیگر تنظیمات متفاوت می‌باشد.

ادامه روند نوشته فعلی بر پایه گزینه Custom تدوین شده است، بنابراین در کادر محاوره‌ای Set a Homepage گزینه فوق را انتخاب نمایید.

حال در کادر درج محتویات جدید نمایان شده، نشانی وب‌سایت مورد نظر خود را تایپ و سپس بر روی کلید OK کلیک نمایید.

صفحه آغازین

اکنون مراحل آموزش با موفقیت به پایان رسیده و نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس در اجراهای آتیه خود به‌صورت کاملاً خودکار نشانی وب‌سایت پیشتر تنظیم شده را به‌عنوان صفحه آغازین بارگذاری و به نمایش در می‌آورد. متأسفانه نسخه مبتنی بر دستگاه‌های تلفن همراه هوشمند مرورگر نامبرده از قابلیت درج تعداد چندین نشانی به‌عنوان صفحه آغازین پشتیبانی نکرده (برخلاف نسخه پلتفرم دسکتاپ) و این مهم تنها به یک آدرس تحلیل پیدا کرده است. در صورت نیاز جهت تغییر وب‌سایت مربوطه کافی است تا مراحل نوشته فعلی را مجدداً طی کرده و در کادر درج محتویات Set a Homepage، نشانی بستر جدید را وارد نمایید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید