آموزش نحوه جلوگیری از نمایش دیدگاه‌های آزاردهنده در شبکه اجتماعی اینستاگرام

آموزش نحوه جلوگیری از نمایش دیدگاه‌های آزاردهنده در شبکه اجتماعی اینستاگرام


ارسال دیدگاه‌های حاوی الفاظ رکیک و بروز آزار و اذیت از جانب برخی از افراد دارای فقر فرهنگی بعضاً چشمگیر برای مصرف‌کنندگان شبکه‌های اجتماعی امری کاملاً اجتناب‌ناپذیر به شمار می‌رود. تعرض به حریم افراد با استفاده از ارسال دیدگاه‌‌های آزاردهنده در ذیل پست‌های اشتراکی کاربران در قالب تمامی شبکه‌های اجتماعی وجود داشته و این مهم متأسفانه در اینستاگرام با شدت دو چندانی قابل مشاهده می‌باشد، لذا وجود سیستمی جهت جلوگیری از نمایش کامنت‌های دربردارنده الفاظ رکیک و پالایه‌ای جهت تصفیه دیدگاه‌ها به‌منظور جلوگیری از بروز طیف وسیعی از انواع و اقسام مشکلات مختلفی امری ضروری به شمار می‌رود.

خوشبختانه اینستاگرام به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی حال حاضر با میزبانی تعداد میلیون‌ها میلیون کاربر از اقصی نقاط کره زمین اصل فوق را به کار بسته و با افزودن مکانیسمی جهت پالایه و تصفیه دیدگاه‌های افراد بر اساس پایگاه کوچکی از الفاظ نامناسب، این مهم را به‌راحتی و با درصد دقت مناسب و معقولی فراهم آورده است. ازآنجایی‌که سناریو اشاره شده در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی امری بدیهی به شمار رفته و برخی از فعالان بسترهای موجود بدون شک تاکنون چندین بار با این دسته از افراد برخورد داشته‌اند، لذا تصمیم بر آن شد تا در قالب نوشته‌ای به نحوه چگونگی فعال‌سازی سیستم تصفیه کامنت‌های شبکه اجتماعی اینستاگرام بر پایه لیست الفاظ و کلمات را بیاموزیم.

ابتدا نرم‌افزار دسترسی به شبکه اجتماعی اینستاگرام را بر روی دستگاه تلفن همراه گشوده و پس از مراجعه به صفحه حساب شخصی (پروفایل) خود، بر روی علامت سه نقطه (در سیستم‌عامل آندروید) و یا چرخ‌دنده (در سیستم‌عامل iOS) در گوشه سمت راست بالای صفحه یک مرتبه کلیک نمایید.

حال در صفحه تنظیمات نمایان گشته به دسته‌بندی Comments مراجعه و سپس گزینه Hide Inappropriate Comments را فعال کنید.

دیدگاه‌های

گزینه فوق فعالیت سیستم پالایش کامنت‌های شبکه اجتماعی اینستاگرام را به‌صورت خودکار تدارک داده و از نمایش دیدگاه‌های حاوی برخی از الفاظ رکیک پیش‌فرض در ذیل پست‌ها جلوگیری به عمل می‌آورد، اما فهرست کلمات تحت پوشش این مهم اندک بوده و علاوه بر آن تمامی زبان‌های زنده دنیا را نیز پشتیبانی نمی‌نماید، لذا تشکیل فهرستی از الفاظ نامناسب به‌صورت شخصی جهت تصفیه تمامی کامنت‌ها توصیه می‌شود.

برای این منظور کافی است تا کلمات مورد نظر خود که قصد جلوگیری از نمایش آن‌ها در قالب دیدگاه‌های گوناگون را در سر دارید در کادر Custom Keywords وارد نمایید. افزودن تعداد کلیدواژه‌های مختلف از محدودیتی برخوردار نبوده و افراد می‌توانند هر تعداد کلمه را وارد نمایید، اما این نکته را باید مدنظر داشت که کلیدواژه‌ها جهت شناسایی به‌عنوان کلمات متمایز باید با استفاده از علامت کاما (ویرگول) از یکدیگر جدا گشته باشند.

حال پس از درج کلمات مورد نظر خود و تشکیل فهرست، کافی است تا به‌منظور اعمال تغییرات بر روی کلید Done و یا علامت تیک در گوشه سمت راست بالای صفحه یک مرتبه کلیک نمایید. از این لحظه به بعد شبکه اجتماعی اینستاگرام عملکرد سیستم پیش‌فرض خود را بر اساس لیست تشکیل شده توسط شخص صورت داده و تمامی دیدگاه‌های حاوی الفاظ موجود در فهرست (حتی یک کلمه) در زیر پست‌های اشتراکی دیگر به نمایش در نمی‌آیند. درصورتی‌که قصد دارید تا تعداد کلمات بیشتری را به قالب لیست افزوده و یا برخی از الفاظ را از آن حذف نمایید کافی است تا مجدداً به مسیر پیشتر اشاره شده مراجعه و سپس تغییرات مناسب را در کادر Custom Keywords صورت دهید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید