آموزش نحوه حذف افزونه‌های گوگل کروم

آموزش نحوه حذف افزونه‌های گوگل کروم


استفاده از افزونه‌های مرورگر گوگل کروم یکی از راه‌های گسترش قابلیت‌های آن تلقی شده تا بتوان علاوه بر شخصی سازی، امکانات مورد نیازمان را برای استفاده هرچه آسان‌تر به آن افزود. در ادامه با سخت افزار همراه باشید تا به نحوه حذف آن‌ها بپردازیم.

اگر چه افزونه‌ها کاربردی هستند و به وسیله‌ی آن‌ها می‌توان به راحتی و تنها با یک کلیک به وبسایت‌ها و دیگر امکانات دسترسی پیدا کرد، اما گاهی و پس از گذشت مدتی بعضی از آن‌ها بدون استفاده باقی می‌مانند و نیاز شما بدون استفاده از آن افزونه، برطرف می‌گردد. حال سوالی که مطرح می‌شود آن است که چگونه افزونه‌های اضافی و بدون استفاده گوگل کروم را حذف کنیم. باید گفت که انجام این کار بسیار ساده است، فقط کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

روش اول: راست کلیک بر روی افزونه

گوگل کروم

اگر افزونه مورد نظر بر روی صفحه اصلی و قسمت بالای سمت راست مرورگر قابل مشاهده است، کافیست تا روی آن راست کلیک کرده و گزینه “Remove from Chrome” را انتخاب کنید. به همین سادگی!

روش دوم: از طریق بخش تنظیمات

گوگل کرومابتدا مرورگر را باز کرده و سپس از گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی، بر روی سه نقطه کلیک کنید تا منوی مربوطه باز شود.

گوگل کرومگزینه “More tools” را برگزینید.

گوگل کرومسپس بر روی “Extensions” کلیک کنید.

گوگل کرومبه پایین اسکرول کنید تا افزونه مورد نظر را پیدا کرده و سپس بر روی تصویر سطل زباله رو به روی آن کلیک کنید.

گوگل کرومسپس پنجره‌ای در بالا ظاهر می‌شود که باید با انتخاب گزینه “Remove” اقدام به حذف آن کنید.

گوگل کروم

افزونه با موفقیت پاک شد!

با این حال اگر فکر می‌کنید که ممکن است تا در آینده به افزونه‌ای نیاز یابید، می‌توانید تنها با انتخاب گزینه “Disable” آن را غیر فعال نمایید.

در این زمینه اگر به مشکلی بر خوردید آن را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید