آموزش نحوه حذف دائمی حساب کاربری شبکه اجتماعی اینستاگرام (Instagram)

آموزش نحوه حذف دائمی حساب کاربری شبکه اجتماعی اینستاگرام (Instagram)


آیا تا به حال تصمیم به حذف حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام گرفته، اما عدم آشنایی با نحوه چگونگی دستورالعمل شما را از ادامه روند عملیات باز داشته است؟ با همراه باشید تا در این نوشته به بررسی این مهم بپردازیم.

حذف حساب کاربری در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی روز دنیا با عنایت به پارامترهایی جهت جلوگیری از خروج مشترکان از دایره خدمات و افزایش تعداد آن‌ها به‌سادگی صورت نپذیرفته و اغلب نیازمند انجام مراحل گوناگونی می‌باشد که نظیر آن را در بستر قدرتمند تلگرام می‌توانیم مشاهده نماییم (قابلیت حذف حساب کاربری از طریق نرم‌افزار سمت مشتری امکان‌پذیر نبوده و نیازمند مراجعه به آدرس ویژه‌ای جهت انجام این عمل می‌باشد). ازآنجایی‌که اینستاگرام نیز در قالب شبکه‌های اجتماعی محبوب حال حاضر دسته‌بندی گشته و تعداد میلیون‌ها میلیون کاربر روزانه به استفاده از آن می‌پردازند، بنابراین حذف حساب کاربری اندک مدت زمان بیشتری را طلب می‌نماید.

آفلاین نمودن یک حساب کاربری در بطن شبکه اجتماعی اینستاگرام در قالب دو روش غیرفعالسازی موقتی اکانت و یا حذف دائمی آن صورت می‌پذیرد که تفاوت‌های موجود در بین آن‌ها برتری یکی نسبت به دیگری را با توجه به شرایط و نیاز فعلی کاربران تعیین می‌نمایند. یک حساب کاربری غیرفعال در حالت کلی از نمایش پست‌های به اشتراک گذاشته شده، دیدگاه‌های ارسالی، تعداد لایک‌ها، فهرست دنبال کنندگان و دنبال شوندگان و … جلوگیری به عمل می‌آورد، اما این مهم به‌صورت کاملاً موقتی تا زمان ورود مجدد فرد به اکانت خود انجام می‌پذیرد، اما یک حساب حذف شده تمامی موارد اشاره گشته را به‌طور کاملاً دائمی به انجام رسانده و حساب شخص و تمامی محتوای وی پس از پاک‌سازی دیگر به‌هیچ‌عنوان قابل بازیابی نمی‌باشند، لذا انتخاب روش مناسب با توجه به نیازهای فعلی اکیداً توصیه می‌شود.

در این مقاله آموزشی کوتاه قصد داریم تا نحوه چگونگی پاک‌سازی دائمی حساب‌های کاربری در قالب شبکه اجتماعی اینستاگرام را با یکدیگر بیاموزیم، اما پیش از پرداختن به مبحث موضوع باید این نکته را خاطر نشان کرد که ثبت‌نام مجدد با نام کاربری اکانت فعلی و یا افزودن آن به حسابی دیگر پس از حذف امکان‌پذیر نمی‌باشد، بنابراین این مهم را مدنظر داشته باشید.

برای این منظور ابتدا نرم‌افزار مرورگر مورد نظر خود (به‌عنوان مثال فایرفاکس) را در رایانه شخصی و یا دستگاه تلفن همراه گشوده و پس از مراجعه به صفحه مربوطه جهت حذف دائمی حساب‌های کاربری، با درج نام کاربری و گذرواژه عبوری به اکانت خود وارد شوید (امکان پاک‌سازی حساب‌های کاربری از طریق نرم‌افزار امکان‌پذیر نمی‌باشد).

اینستاگرام

اکنون پس از ورود موفقیت‌آمیز به حساب کاربری خود، با استفاده از منوی کشویی قابل مشاهده در میانه صفحه دلیلی را جهت انجام این مهم انتخاب نمایید (درصورتی‌که علت مورد نظر در فهرست موجود نمی‌باشد، گزینه Something else را گزینش نمایید. ذکر این نکته نیز ضروری است که قدم فعلی و گزینه انتخابی در ادامه پیشبرد دستورالعمل از اهمیت بالایی برخوردار نیست).

حال پس از انتخاب دلیل مربوطه، در کادر جدید نمایان گردیده مجدداً رمز عبور حساب را وارد و سپس بر روی کلید Permanently delete my account کلیک نمایید.

اینستاگرام

اکنون حساب کاربری شما به‌طور دائم از سرورهای اینستاگرام حذف و امکان بازیابی مجدد آن در آینده به‌هیچ‌عنوان امکان‌پذیر نمی‌باشد. ذکر این نکته نیز ضروری است که عدم حذف بلافاصله حساب با توجه به دلایلی همچون سرعت پایین اینترنت و … نیز مطرح می‌باشد، اما انجام قطعی این مهم پس از کلیک بر روی کلید فوق کاملاً بدیهی است. در انتها پیشنهاد می‌شود که پیش از اقدام به حذف حساب کاربری خود از قالب شبکه اجتماعی اینستاگرام، شرایط موجود را به دقت بررسی کرده و درصورتی‌که به نتیجه قابل قبولی دست پیدا نکردید، از پیشبرد ادامه روند خودداری کرده و تنها حساب خود را به‌صورت موقتی غیرفعال نمایید تا امکان دسترسی دوباره به آن در آینده میسر باشد.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید