آموزش نحوه حذف صدای فایل‌های ویدئویی پیش از اشتراک آن‌ها در اینستاگرام

آموزش نحوه حذف صدای فایل‌های ویدئویی پیش از اشتراک آن‌ها در اینستاگرام


اشتراک پست‌های مختلف و روزانه در شبکه‌های اجتماعی محبوب به‌نوعی در قالب یکی از سرگرمی‌های بسیاری از افراد به شمار می‌رود، اما فراهم آوردن امکانات گوناگون به‌صورت داخلی و بی‌نیاز نمودن کاربر در استفاده از نرم‌افزارهای دیگر در تمایز شبکه‌های مختلف از یکدیگر و جذب مخاطبان به‌عنوان مؤلفه‌ای مهم بسیار تأثیرگذار می‌باشد که خوشبختانه اینستاگرام در این زمینه تا حدودی موفق عمل کرده است.

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که قصد ارسال ویدئویی به‌حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام را در سر داشته باشید، اما صداهای پس‌زمینه به‌گونه‌ای منجر به مزاحمت در تماشای ویدئو شده و لذا بنای حذف آن پیش از اشتراک پست را در پیش می‌گیرد، اما روند انجام این مهم چگونه باید صورت پذیرد؟ آیا استفاده از نرم‌افزارهای سوم شخص نظیر ادوبی افتر افکت و … برای حذف صدای ویدئو امری ضروری محسوب می‌شود؟ در پاسخ باید گفت که خیر، زیرا شبکه اجتماعی اینستاگرام با استفاده از ابزارهای داخلی خود این مهم را با راحتی بسیار فراوانی به ارمغان آورده است که در این نوشته به نحوه چگونگی انجام آن می‌پردازیم.

روند حذف صدا از قالب فایل‌های ویدئویی در هنگام اشتراک پست به‌صورت دائم (در صفحه حساب کاربری) و یا موقت (استوری) از شباهت‌های بسیار فراوانی با یکدیگر برخوردار می‌باشند، اما به‌منظور تکمیل موضوع، دستورالعمل‌های متمایزی برای هرکدام از آن‌ها در قالب نوشته فعلی تدوین شده است. علاوه بر آن امکان حذف صوت در هنگام ضبط ویدئو و یا ارسال فایل‌های از پیش ضبط شده نیز کاملاً امکان‌پذیر می‌باشد.

حذف صدا از فایل‌های ویدئویی هنگام ارسال به‌صورت پست موقت (استوری)

امکان حذف صوت و بی‌صدا نمودن ویدئو هنگام ضبط آن به‌صورت در لحظه و یا انتخاب از میان فایل‌های از پیش ضبط شده میسر بوده و از تفاوت‌هایی با یکدیگر نیز برخوردار نمی‌باشند.

برای این منظور کافی است تا در هنگام ضبط ویدئو برای استوری و یا انتخاب از میان ویدئوهای از پیش ضبط شده، پیش از ارسال نهایی فایل بر روی گزینه Mute به شکل یک بلندگو در قسمت بالای سمت راست صفحه کلیک نمایید. مشاهده می‌کنید که آیکون تغییر وضعیت داده و علامت ضربدر کوچکی در مجاورت آن به نمایش در می‌آید که نمایانگر بی‌صدا شدن ویدئو است.

اینستاگرام

اکنون کافی است تا فایل مربوطه را به‌صورت کاملاً معمولی و همانند استوری‌های عادی ارسال نمایید؛ مشاهده می‌کنید که ویدئو به‌طور بی‌صدا پخش شده و امکان برقرار کردن مجدد صدا از سمت تماشاگران نیز دیگر امکان‌پذیر نمی‌باشد.

حذف صدا از فایل‌های ویدئویی هنگام ارسال به‌صورت پست دائم

ارسال فایل‌های ویدئویی به‌صورت پست دائم در صفحه حساب کاربری نیز درست همانند دستورالعمل پیشین صورت می‌پذیرد، اما از تفاوت‌های کوچکی برخوردار است.

برای این منظور مجدداً در هنگام ضبط ویدئو و یا انتخاب از میان فایل‌های از پیش ضبط شده، کافی است تا بر روی کلید Mute به شکل بلندگو در قسمت بالایی صفحه کلیک نمایید. نمایش علامت X در مجاورت آیکون نمایانگر فعال‌سازی ابزار و حذف کامل صدا از قالب ویدئو است (عبارت Video Sound Off نیز به‌معنای خاموش شدن صدا می‌باشد)، اما در سیستم‌عامل آندروید، علامت فوق پیوسته در مجاورت آیکون نمایش داده شده و با کلیک کردن بر روی آن، رنگ آیکون به آبی تغییر پیدا می‌کند که به معنای حذف صوت از قالب فایل ویدئویی است.

اینستاگرام

اکنون کافی است تا ویدئوی خود را به‌صورت کاملاً معمولی ارسال کرده و از حذف صوت آن، بدون استفاده از نرم‌افزارهای سوم شخص لذت ببرید.

همان‌طور که مشاهده کردید، روند انجام کار از سادگی بسیار فراوانی برخوردار بوده و به هیچ عنوان پیچیده نمی‌باشد، اما قرار داشتن کلید Mute در نزدیکی گزینه‌های دیگر به‌نوعی منجر به نادیده گرفته شدن آن توسط بسیاری از کاربران شده است.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید