آموزش نحوه راه‌اندازی مجدد (ریستارت) ساعت هوشمند اپل

آموزش نحوه راه‌اندازی مجدد (ریستارت) ساعت هوشمند اپل


بدون شک ساعت هوشمند اپل (اپل واچ) را می‌توان یکی از شاهکارهای این کمپانی در نظر گرفت. سخت‌افزار قدرتمند، به همراه بستر نرم‌افزاری پایدار از این ساعت محصولی قابل اطمینان برای استفاده طولانی مدت پدید آورده‌اند، اما همان‌طور که بسیاری از سخت‌افزارهای کامپیوتری از مشکلات نرم‌افزاری مرتبط با هنگ، عدم پاسخ‌گویی و … محفوظ نیستند، این موضوع در مورد ساعت هوشمند اپل نیز صادق است.

ساعت هوشمند اپل به لطف سیستم‌عامل watchOS در بسیاری از مواقع با نهایت سرعت و پاسخ‌گویی به فعالیت می‌پردازد، اما گاهی اوقات ممکن است یکی از نرم‌افزارها و یا فرآیندهای فعال در پس‌زمینه دچار مشکلات گوناگونی شده و زمینه بروز رفتارهای ناپایدار از جانب ساعت نظیر هنگ، کاهش سرعت، کرش و … را ایجاد کند. در این گونه مواقع معمول‌ترین راهکار جهت رفع مشکلات از جانب کمپانی اپل راه‌اندازی مجدد یا به عبارتی دیگر ریستارت ساعت هوشمند عنوان شده است، اما این عمل چگونه انجام می‌پذیرد؟ فرآیند راه‌اندازی مجدد سیستم‌عامل ساعت هوشمند اپل به سادگی فشردن تنها یک یا دو کلید به‌صورت هم‌زمان انجام می‌پذیرد که در این نوشته با یکدیگر به نحوه چگونگی انجام آن می‌پردازیم. متأسفانه ساعت هوشمند اپل از گزینه پیش‌فرض Restart و یا Reboot جهت راه‌اندازی مجدد دستگاه به‌صورت مستقیم پشتیبانی نکرده و انجام این عمل باید در قالب خاموش و سپس روشن کردن دستگاه توسط شخص انجام می‌پذیرد. کمپانی اپل هنوز اطلاعاتی را در خصوص افزودن این گزینه در به‌روزرسانی‌های آینده سیستم‌عامل در اختیار دارندگان و علاقه‌مندان به محصول خود قرار نداده است.

برای این منظور ابتدا کلید موجود در قسمت کناری ساعت را فشرده و سپس تا زمان نمایان شدن منوی Power نگاه دارید.

آموزش نحوه راه‌اندازی مجدد (ریستارت) ساعت هوشمند اپل

در نهایت پس از نمایان شدن منو کافی است تا جهت خاموش شدن دستگاه کلید “Power OFF” را به سمت راست بکشید.

آموزش نحوه راه‌اندازی مجدد (ریستارت) ساعت هوشمند اپل

پس از خاموش شدن موفقیت‌آمیز ساعت هوشمند، چند ثانیه صبر کرده و سپس دستگاه را با استفاده از همین کلید مجدداً روشن کنید. فشردن و نگاه داشتن کلید برای روشن شدن دستگاه باید تا زمان مشاهده لوگوی اپل بر روی صفحه ادامه داشته باشد.

دستورالعمل فوق نحوه ریستارت نرم یا به عبارتی دیگر Soft Restart را نمایانگر می‌باشد، اما اگر دستگاه به‌صورت کامل هنگ کرده و منوی پاور به هیچ عنوان به نمایش در نیاید باید چگونه نسبت به راه‌اندازی مجدد ساعت هوشمند اقدام کرد؟ خوشبختانه کمپانی اپل تابع ثانویه‌ای را با بالاترین سطح اولویت در پس‌زمینه سیستم‌عامل طراحی کرده و امکان ریستارت نمودن دستگاه در مواقع لزوم را از طریق فشردن دو کلید سخت‌افزاری مهیا ساخته است. این تابع به‌صورت دائمی در لایه‌های زیرین سیستم‌عامل فعال و در حال نظارت بر دستورات ورودی کاربر می‌باشد، حتی اگر دستگاه به‌صورت کامل هنگ کرده و متوقف شده باشد.

برای این منظور کافی است تا دو کلید قابل مشاهده در قسمت کناری ساعت هوشمند را به‌صورت هم‌زمان فشرده و سپس 10 ثانیه نگاه دارید. پس از مشاهده لوگوی اپل می‌توانید کلیدهای فشرده شده را رها کنید.

آموزش نحوه راه‌اندازی مجدد (ریستارت) ساعت هوشمند اپل

اکنون ساعت به‌صورت موفقیت‌آمیز ریستارت شده و رفتار عادی آن مجدداً برقرار گشته است. این فرآیند به‌صورت خودکار انجام پذیرفته و دیگر نیازمند روشن کردن ساعت به‌صورت دستی توسط کاربر نمی‌باشد. در انتها باید مجدداً خاطر نشان کرد که این عمل، صرفه نظر از پاسخ‌گویی و یا عدم پاسخ‌گویی سیستم‌عامل انجام پذیرفته و فرآیند راه‌اندازی مجدداً ساعت هوشمند انجام می‌پذیرد، بنابراین پیشنهاد می‌شود تا در صورت عملکرد عادی دستگاه، از ریستارت کردن آن با استفاده از این روش خودداری کرده و به‌صورت دستی نسبت به انجام آن اقدام کنید. یکی از دلایل عدم تعبیه‌سازی گزینه Restart در منوی پاور ساعت هوشمند از جانب کمپانی اپل می‌تواند به این موضوع مرتبط باشد.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید