آموزش نحوه غیرفعالسازی موقتی حساب کاربری شبکه اجتماعی اینستاگرام

آموزش نحوه غیرفعالسازی موقتی حساب کاربری شبکه اجتماعی اینستاگرام


آفلاین نمودن یک حساب کاربری در بطن شبکه اجتماعی اینستاگرام در قالب دو روش غیرفعالسازی موقتی اکانت و یا حذف دائمی آن صورت می‌پذیرد که تفاوت‌های موجود در بین آن‌ها برتری یکی نسبت به دیگری را با توجه به شرایط و نیاز فعلی کاربران تعیین می‌نمایند. یک حساب کاربری غیرفعال در حالت کلی از نمایش پست‌های به اشتراک گذاشته شده، دیدگاه‌های ارسالی، تعداد لایک‌ها، فهرست دنبال کنندگان و دنبال شوندگان و … جلوگیری به عمل می‌آورد، اما این مهم به‌صورت کاملاً موقتی تا زمان ورود مجدد فرد به اکانت خود انجام می‌پذیرد، اما یک حساب حذف شده تمامی موارد اشاره گشته را به‌طور کاملاً دائمی به انجام رسانده و حساب شخص و تمامی محتوای وی پس از پاک‌سازی دیگر به‌هیچ‌عنوان قابل بازیابی نمی‌باشند، لذا انتخاب روش مناسب با توجه به نیازهای فعلی اکیداً توصیه می‌شود.

حذف حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی به دلایل گوناگون نظیر افزایش فشار کاری و بروز تنش‌های مختلف در زندگی شخصی امری اجتناب‌ناپذیر به شمار رفته و تفکر انجام آن از ذهن هر فردی ممکن است برای یک با هم که شده عبور کرده باشد، اما حالتی را تصور کنید که لحظات بسیار دل‌نشین و دوست داشتنی اشتراکی با دوستان و آشنایان در طی چندین سال در کمتر از چشم بر هم زدنی از بین رفته و دیگر هیچ رویه‌ای جهت بازگردانی آن‌ها وجود نداشته باشد، آیا باز هم بنای حذف حساب خود را در پیش می‌گیرید؟

انجام این قبیل از اقدامات نیازمند تصمیمات سنجیده و پخته‌ای در پیش از اتمام روند بوده و انتخاب گزینه اشتباه پشیمانی‌های گزافی را با خود به ارمغان می‌آورد که حذف حساب کاربری نیز متأسفانه یکی از این موارد می‌باشد. بر همین اساس ازآنجایی‌که دقت به جمله طلایی علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد در زندگی روزمره بسیار حیاتی به شمار می‌رود، لذا حذف دائمی حساب‌های کاربری شخصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام (مگر در موارد نیاز و دقت به‌تمامی پیامدهای آتیه آن) به هیچ عنوان توصیه نشده و غیرفعالسازی موقتی اکانت به‌عنوان روشی جایگزین پیشنهاد می‌شود، اما چگونه این مهم را باید به انجام رساند؟

ابتدا مرورگر مورد علاقه خود نظیر فایرفاکس، کروم و … را بر روی رایانه شخصی یا دستگاه تلفن همراه گشوده و سپس به صفحه اصلی وب‌سایت اینستاگرام به آدرس www.instagram.com مراجعه نمایید (متأسفانه امکان غیرفعالسازی موقتی حساب کاربری از طریق نرم‌افزار سمت مشتری امکان‌پذیر نمی‌باشد).

اکنون بر روی لینک Log In در قسمت پایینی صفحه کلیک و سپس با درج نام کاربری و گذرواژه عبوری مناسب به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

حال با کلیک نمودن بر روی آیکون دارای شمایل کاربر در گوشه سمت راست بالای صفحه به پروفایل خود مراجعه و سپس بر روی کلید Edit Profile کلیک نمایید؛ مشاهده می‌کنید که بخش تنظیمات ویرایش حساب کاربری نمایان می‌گردد.

اینستاگرام

اینستاگرام

صفحه را اندکی به سمت پایین هدایت و سپس بر روی لینک Temporarily disable my account در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.

اینستاگرام

اکنون از طریق منوی کشویی ?Why are you disabling your account دلیلی را برای اقدام خود انتخاب و سپس گذرواژه فعلی حساب کاربری را در کادر زیرین آن وارد کنید. درصورتی‌که علت مناسبی در میان دلایل منو به چشم نمی‌خورد، گزینه Something else را گزینش نمایید. ذکر این نکته نیز ضروری است که مرحله جاری جهت پیشبرد ادامه روند دستورالعمل به هیچ عنوان تأثیر آن‌چنانی را به خود اختصاص نمی‌دهد.

حال پس از انتخاب دلیل مناسب و درج گذرواژه عبوری فعلی در کادرهای اشاره شده و اطمینان از تصمیم خود، بر روی کلید Temporarily Disable Account کلیک کنید. اکنون حساب کاربری شما به‌صورت موقتی غیرفعال و از دسترس دیگر کاربران و افراد حاضر در شبکه اینستاگرام خارج گردیده است.

اینستاگرام

همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد، غیرفعالسازی موقتی حساب کاربری به پنهان گشتن تمامی اطلاعات اکانت از جمله محتویات به اشتراک گذاشته شده، دیدگاه‌های ارسالی، لایک‌های دریافتی و … منتهی گشته و حساب شما نیز دیگر در هنگام تدارک جستجو به نمایش در نمی‌آید، اما این مهم به‌صورت کاملاً موقتی و تا زمان ورود مجدد فرد به اکانت (لاگین دوباره) انجام می‌پذیرد. در انتها ذکر این نکته نیز ضروری است که تعداد دفعات غیرفعالسازی حساب کاربری در قالب شبکه اجتماعی اینستاگرام به یک بار در طول هفته محدود شده و افزایش این مهم متأسفانه امکان‌پذیر نمی‌باشد.

جهت آگاهی از نحوه چگونگی حذف دائمی حساب کاربری شبکه اجتماعی اینستاگرام به مقاله آموزشی زیر مراجعه نمایید:

“آموزش نحوه حذف دائمی حساب کاربری شبکه اجتماعی اینستاگرام (Instagram)”

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید