آموزش نحوه غیرفعالسازی نمایش بنرهای تبلیغاتی سربرگ‌های جدید گشوده شده در فایرفاکس

آموزش نحوه غیرفعالسازی نمایش بنرهای تبلیغاتی سربرگ‌های جدید گشوده شده در فایرفاکس


استفاده از تبلیغات جهت کسب درآمد سرویس‌ها و برنامه‌های نرم‌افزاری به‌منظور ادامه خدمات‌رسانی رایگان به کاربران و عدم دریافت هزینه از آن‌ها در قالب یکی از قدیمی‌ترین سیستم‌های مورد استفاده توسط بسیاری از کمپانی و گروه‌های مختلف به شمار می‌رود که برخی پای خود را فراتر گذاشته و با دریافت حمایت‌های مالی، سیل عظیمی از محتویات تبلیغاتی مختلف را روانه مخاطبان کرده و موجبات ناراحتی آنان را فراهم می‌آورند. عدم استفاده از تبلیغات و به‌نوعی فروش مکان بنرهای تبلیغاتی توسط سرویس‌های نرم‌افزاری و یا وب‌سایت‌های اینترنتی شاید تا مدت زمان کوتاهی جوابگوی نیازمندی‌های خدمات باشد، اما دیر یا زود منجر به کسری بودجه شده و لذا مشاهده بخش‌های نظیر ثبت‌نام پولی و یا از حالت رایگان خارج شدن برخی از سرویس‌ها (مانند لینک‌های دانلود و …) به امری اجتناب‌ناپذیر تبدیل می‌شود، اما نمایش تبلیغات روشی است که توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار گرفته و حتی کمپانی‌های قدرتمند و عظیم نیز آن را ترجیح می‌دهند.

اگر به‌تازگی نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس خود را آپدیت کرده و سپس سربرگ جدیدی را گشوده باشید، حتماً با نمایش بنرهای تبلیغاتی در قسمت پایینی صفحه نمایشگر نیز برخورد داشته و با خود اندیشیده‌ای که چگونه می‌توانید نسبت به غیرفعالسازی آن‌ها اقدام نمایید.

کمپانی موزیلا در تازه‌ترین اقدام خود با عقد قراردادی بین خود و وب‌سایت Booking.com، بستری جهت رزرو هتل به نمایش بنرهای تبلیغاتی در هنگام گشودن سربرگ‌های جدید توسط نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس اقدام نموده است که اگرچه اندازه و موقعیت نمایش آن‌ها آن‌چنان دست و پا گیر نمی‌باشد، اما موجبات ناراحتی برخی از کاربران را فراهم آورده است، اما خوشبختانه این مهم به‌صورت دائمی و همانند برخی دیگر از مرورگرها به کاربران تحمیل نشده و امکان غیرفعالسازی آن‌ها از طریق گزینه‌ای در منوی تنظیمات فراهم آورده شده است که در این نوشته به نحوه چگونگی انجام آن می‌پردازیم.

فایرفاکس

کمپانی موزیلا در جهت توجیه تصمیم خود مبنی بر نمایش بنرهای مربوطه اعلام کرده است که این موضوع جنبه تبلیغات و یا کسب درآمد نداشته و تنها جهت فراهم آوردن محتویات ارزشمند برای کاربران مورد استفاده قرار گرفته است؛ آیا این موضوع از حقیقت برخوردار است یا خیر از حوصله پرداختن به آن در نوشته فعلی خارج بوده و ادامه مطلب را با آشنایی با دستورالعمل نحوه چگونگی غیرفعالسازی آن به پیش می‌بریم.

برای این منظور ابتدا بر روی کلید منو در گوشه سمت راست بالای صفحه (به شکل سه خط افقی) کلیک کرده و سپس از طریق منوی میانبر به نمایش درآمده گزینه Options را انتخاب نمایید؛ مشاهده می‌کنید که صفحه تنظیمات نرم‌افزار مرورگر فایرفاکس به نمایش در می‌آید. علاوه بر آن می‌توانید با گشودن سربرگی جدید و سپس کلیک نمودن بر روی کلید Options (به شکل علامت یک چرخ‌دنده) در گوشه سمت راست بالای صفحه مستقیماً به منوی تنظیمات مراجعه نمایید.

فایرفاکس

حال در صفحه تنظیمات، کافی است تا به سربرگ Home از طریق پنل موجود در سمت چپ صفحه مراجعه کرده و سپس گزینه Snippets را غیرفعال نمایید. اکنون قابلیت نمایش بنرهای تبلیغاتی غیرفعال شده و محتویات دیگر در هنگام گشودن سربرگ‌های جدید به نمایش در نمی‌آیند.

جهت اطمینان از اجرای صحیح تغییرات انجام پذیرفته پیشنهاد می‌شود تا یک مرتبه نرم‌افزار مرورگر را بسته و سپس مجدداً اجرا نمایید. در صورت تغییر عقیده و تصمیم به مشاهده مجدد بنرهای تبلیغاتی، کافی است تا دو مرتبه به مسیر اشاره شده از منوی تنظیمات مراجعه و سپس گزینه فوق را فعال نمایید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید