آموزش نحوه مشاهده پست‌های پیشتر لایک (Like) شده در شبکه اجتماعی اینستاگرام

آموزش نحوه مشاهده پست‌های پیشتر لایک (Like) شده در شبکه اجتماعی اینستاگرام


سیستم ارائه بازخورد در مورد پست‌های به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران در قالب ویژگی‌های جذاب شبکه‌های اجتماعی دسته‌بندی می‌گردد که این مهم در بسیاری از بسترهای موجود بر اساس قابلیت لایک (Like) و همچنین دیسلایک (در بعضی از شبکه‌ها) برقرار شده است. همان‌طور که مستحضر هستید شبکه اجتماعی اینستاگرام به‌عنوان عضوی بسیار قدرتمند در زندگی میلیون‌ها میلیون مشترک فعال و ابزاری اساسی جهت اشتراک محتوا اصل فوق را به خوبی در ساختار خود پیاده‌سازی نموده و زوایای موجود در اطراف آن را نیز با صیقل‌های متفاوتی همراه ساخته است، اما حجم عظیم پست‌های اشتراکی در طول روز بدون شک امکانی جهت دسترسی به فهرستی از بازخوردهای مربوطه در قالب لایک را نیازمند می‌باشد.

لایک

حتماً برای شما نیز پیش آمده است که پستی را در طی روزهای گذشته لایک کرده و بنای مشاهده و دسترسی مجدد به آن در چند روز آینده را دو مرتبه در پیش گیرید، اما حجم محتوای اشتراکی به قدری از فراوانی برخوردار می‌باشند که یافتن آن عملاً غیرممکن گشته است؛ علاوه بر آن امکان مشاهده پست در هنگام جستجوی جهانی شبکه اجتماعی اینستاگرام و عدم فالو نمودن حساب‌های کاربری و یا صفحات اشتراک محتوا نیز به‌عنوان یک گزینه مطرح است، حالا باید چه چاره‌ای اندیشید؟ آیا پست مورد نظر برای همیشه از دست رفته و امکان مشاهده مجدد آن به‌هیچ‌عنوان امکان‌پذیر نمی‌باشد؟ در پاسخ باید گفت که خیر.

یکی از روش‌های موجود جهت دسترسی به پست‌های پیشتر لایک شده استفاده از تلفن همراه و یا حساب کاربری دوستان خود و مشاهده فهرست فعالیت‌های دنبال کنندگان وی که شما نیز در بین آن‌ها حضور دارید می‌باشد، اما انجام این مهم به دلیل پارامترهای مختلف از سختی بسیار فراوانی برخوردار بوده و تقریباً غیرممکن به شمار می‌رود (به‌خصوص اگر تعداد فالوورهای فرد گستردگی بسیاری را نیز دارا باشند). خوشبختانه توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی اینستاگرام با آینده‌نگری و افزودن گزینه‌ای در منوی تنظیمات نرم‌افزار امکان دسترسی به فهرستی از تمامی محتوای لایک شده در طی روزها و یا حتی سال‌های اخیر را فراهم آورده و نیاز مشترکان خود به استفاده از رویه و روش‌های طاقت‌فرسا را کاملاً مرتفع نموده است.

برای این منظور ابتدا نرم‌افزار اینستاگرام را بر روی تلفن همراه خود گشوده و پس از کلیک نمودن بر روی گزینه پروفایل در گوشه سمت راست پایین صفحه به حساب کاربری خود مراجعه نمایید.

اکنون جهت دسترسی به بخش تنظیمات بر روی آیکون دارای علامت سه نقطه عمودی (در سیستم‌عامل آندروید) در گوشه سمت راست بالای صفحه و یا چرخ‌دنده (در سیستم‌عامل iOS) در مجاورت کلید ویرایش پروفایل (ذکر این نکته ضروری است که کلید فوق ممکن است به شکل سه نقطه افقی در موقعیت مشابه با سیستم‌عامل آندروید نیز حاضر باشد) کلیک نمایید.

حال پس از دسترسی به منوی تنظیمات نرم‌افزار اینستاگرام، کافی است تا به‌منظور مشاهده پست‌های پیشتر لایک شده صفحه را اندکی به سمت پایین هدایت و سپس از طریق زیرمجموعه ACCOUNT بر روی گزینه Posts You’ve Liked کلیک کنید.

لایک

صفحه جدید نمایان شده به‌طور کلی فهرستی از تمامی محتوای پیشتر لایک شده از جانب شما را به ترتیب تاریخ ارائه بازخورد در بطن خود جای داده و امکان مراجعه مستقیم به صفحه و یا حساب کاربری مبدأ با کلیک نمودن بر روی هرکدام از محتوا نیز به‌راحتی میسر می‌باشد. بلندای فهرست فعلی در صورت هدایت صفحه به سمت پایین ممکن است به چندین سال قبل نیز گسترش یابد.

در انتها ذکر این نکته نیز ضروری است که فهرست مذکور تنها پست‌های لایک شده توسط دارنده حساب کاربری را در بطن خود جای داده است، لذا اگر محتوایی از جانب انتشاردهنده حذف شده و یا توسط خودِ شخص نیز مجدداً از حالت لایک خارج شود، ورودی آن در قالب صفحه فعلی دیگر قابل مشاهده نمی‌باشد.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید