آموزش نصب اپلیکیشن‌های مایکروسافت استور در رایانه شخصی به‌صورت از راه دور

آموزش نصب اپلیکیشن‌های مایکروسافت استور در رایانه شخصی به‌صورت از راه دور


نصب اپلیکیشن‌های مختلف به‌صورت از راه دور و بدون دسترسی فیزیکی به دستگاه مربوطه در زمینه صرفه‌جویی در زمان بسیار تأثیرگذار می‌باشد. تصور کنید که در حال حرکت از محل کار به سمت منزل خود بوده و قصد نصب تعدادی نرم‌افزاری را نیز در سر دارید، حال آیا انجام این مهم در مسیر و با استفاده از دستگاه تلفن همراه، بدون نیاز به دسترسی فیزیکی به رایانه شخصی خلاقانه به شمار نمی‌رود؟

کمپانی مایکروسافت با توجه به تغییرات خود اکنون قابلیت تدارک چنین عملی را از طریق فروشگاه مایکروسافت استور و سیستم‌عامل ویندوز 10 خود فراهم آورده است که در ادامه نوشته نحوه چگونگی انجام آن را با یکدیگر می‌آموزیم. پیش از پرداختن به مبحث اصلی آموزش باید خاطر نشان کرد که استفاده از یک حساب کاربری مایکروسافت (Microsoft Account) جهت پیشبرد دستورالعمل و برقراری ارتباط با رایانه شخصی و پلتفرم ویندوز 10 از جمله لازمه‌های مطلب به شمار می‌رود.

برای این منظور ابتدا نرم‌افزار مرورگر مورد علاقه خود را گشوده و سپس به فروشگاه رسمی مایکروسافت به آدرس مقابل مراجعه نمایید (مراجعه به App Store رسمی ویندوز).

استفاده از نرم‌افزار مرورگر بر روی دستگاه‌های مختلف نظیر تلفن همراه هوشمند، تبلت، آیفون، آیپد، مک‌بوک، کروم‌بوک و به‌صورت کلی هر وسیله‌ای که از سیستم‌عامل ویندوز 10 به‌عنوان چهارچوب اصلی خود استفاده نمی‌کند امکان‌پذیر می‌باشد.

حال پس از مراجعه به فروشگاه مایکروسافت، کافی است تا به‌حساب کاربری فعلی رایانه شخصی خود که قصد نصب نرم‌افزارهای گوناگون به‌صورت از راه دور در قالب آن را در سر دارید وارد شوید (از طریق گزینه Sign In در گوشه سمت راست بالای صفحه). این مهم جهت برقراری ارتباط بین دستگاه مورد استفاده و رایانه مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز 10 می‌باشد.

اکنون نرم‌افزار مورد نظر خود را با استفاده از گزینه Search در قسمت فوقانی صفحه و یا جستجو در میان اپلیکیشن‌های موجود یافته و سپس بر روی کلید Install on My Devices (در صورتی که مالکیت اپلیکیشن را در اختیار دارید) کلیک کنید؛ در غیر این صورت باید کلید آبی‌رنگ Get فشرده شود.

نصب اپلیکیشن‌های مایکروسافت استور از راه دور

کلید Get اغلب زمانی به نمایش در می‌آید که مراجعه به فروشگاه مایکروسافت استور با استفاده از سیستم‌عاملی غیر از ویندوز 10 انجام پذیرفته باشد که در این صورت فشردن آن منجر به افزودن اپلیکیشن مربوطه به‌حساب کاربری فعلی می‌شود. علاوه بر آن ذکر این نکته نیز ضروری است که گاهی اوقات گزینه‌ای به شکل سه نقطه افقی “…” در مجاورت تکمه Get به نمایش در می‌آید که با فشردن آن، کلید Install on My Devices به نمایش در می‌آید.

پس از فشردن کلید اشاره شده، مشاهده می‌کنید که پنجره دیگری جهت انتخاب دستگاه مورد نظر جهت نصب از راه دور اپلیکیشن به نمایش در می‌آید. این پنجره فهرستی از تمامی دستگاه‌هایی که از حساب کاربری فعلی در قالب آن‌ها استفاده شده است را نمایانگر می‌باشد، بنابراین دقت کنید تا از انتخاب دستگاه اشتباه اجتناب نمایید (امکان انتخاب تعداد چندین دستگاه جهت نصب یک‌باره نرم‌افزار نیز امکان‌پذیر است).

در نهایت پس از انتخاب دستگاه و یا دستگاه‌های مورد نظر، کافی است تا بر روی کلید Install Now و سپس OK کلیک نمایید تا عملیات نصب اپلیکیشن انتخابی به‌صورت از راه دور آغاز شود.

نصب اپلیکیشن‌های مایکروسافت استور از راه دور

در صورتی که دستگاه‌های انتخاب شده هم‌اکنون روشن بوده و وضعیت ارتباط آن‌ها با اینترنت نیز برقرار باشد، روند نصب اپلیکیشن‌های مربوطه سریعاً به اجرا در می‌آیند، در غیر این صورت پس از روشن شدن دستگاه و یا اتصال آن با شبکه گسترده وب، عملیات نصب بلافاصله از سر گرفته می‌شود. متأسفانه امکان مشاهده فرآیند پیشرفت نصب و یا مدیریت نرم‌افزارهای مربوطه از طریق دستگاه مورد استفاده (به‌عنوان مثال تلفن همراه) امکان‌پذیر نمی‌باشد، اما این مهم از طریق رایانه شخصی میزبان فرآیند نصب میسر است.

در انتها ذکر این نکته نیز ضروری است که از آنجایی که ویژگی فوق به‌تازگی توسط کمپانی مایکروسافت مورد استفاده قرار گرفته و هنوز در مراحل تست و بررسی قرار دارد، لذا عدم عملکرد صحیح آن و یا مشاهده برخی از باگ‌های گوناگون امری کاملاً عادی به شمار می‌رود. در صورت نیاز کافی است تا دستورالعمل نوشته فعلی را جهت نصب دیگر اپلیکیشن‌های مورد نظر خود مجدداً تکرار نمایید.

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید