آپدیت جدید مایکروسافت برای رفع مشکل قابلیت SFC ویندوز 10

آپدیت جدید مایکروسافت برای رفع مشکل قابلیت SFC ویندوز 10


در ماه جولای، برخی از کاربران ویندوز 10 گزارش دادند وقتی با استفاده از قابلیت SFC/Scan Now در حال اصلاح فایل‌های معیوب هستند، با مشکلاتی مواجه می‌شوند. مایکروسافت برای رفع این مشکلات به‌روزرسانی جدیدی را برای آنتی‌ویروس ویندوز دیفندر خود منتشر کرده است.

خط فرمان SFC/Scan Now ویندوز 10 در هنگام استفاده پیغام خطای زیر را نشان می‌داد:

حفاظت منابع ویندوز فایل‌های معیوبی را پیدا کرده اما متاسفانه قادر به اصلاح برخی از آنها نیست.

این پیغام خطا در پنجره Command Prompt نمایش داده شده و همچنین به کاربران توصیه می‌کند که فایل‌های Log را بررسی کنند، این در حالیست که فایل Log نشان می‌دهد هش‌های این دسته از فایل‌ها (فایل‌های ماژول PowerShell) با یکدیگر همخوانی ندارند.

قابلیت SFC

مایکروسافت در تاریخ 16 جولای سریعا متوجه این مشکل شد و اعلام کرد که قابلیت SFC به اشتباه فایل‌های ماژول PowerShell ویندوز دیفندر را به عنوان فایل‌های معیوب شناسایی می‌کند که عامل به نمایش درآمدن این پیغام خطا است. کاربران نسخه‌های مختلف ویندوز 10 با نسخه‌های 4.18.1906.3 ویندوز دیفندر و یا نسخه‌های قدیمی‌تر از 4.8.1908، با این باگ مواجه شده‌اند.

مایکروسافت روز گذشته تایید کرد که جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز دیفندر مشکل مذکور و پیغام خطاهای بی‌دلیل را برطرف نموده و کاربران می‌توانند بدون هیچ مشکلی از قابلیت SFC استفاده کنند. به‌روزرسانی‌های ویندوز دیفندر به صورت کاملا خودکار و بدون نیاز به انجام هیچ کاری نصب می‌شوند، مگر اینکه کاربر به صورت دستی سرویس‌های مربوط به به‌روزرسانی خودکار و یا Windows Update را غیرفعال کرده باشد.

منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید