آپدیت جدید ویندوز 10 قابلیت جابجایی کورتانا را ارایه می‌کند

آپدیت جدید ویندوز 10 قابلیت جابجایی کورتانا را ارایه می‌کند


آپدیت 20H1 ویندوز 10 کورتانا را به یک اپ مجزا تبدیل نموده و بدین ترتیب کاربر می‌تواند آن را مانند هر اپلیکیشن دیگری، از طریق مایکروسافت استور، به‌روزرسانی کند. علاوه بر این، آپدیت جدید ویندوز 10 قابلیت جابجایی پنجره کورتانا را نیز در دسترس کاربران قرار خواهد داد. انتظار می‌رود این تغییرات در بیلد 18975 ویندوز 10 برای کاربران اینسایدر عضو حلقه سریع ارایه شوند.

مانند سایر اپلیکیشن‌های ویندوز 10، کاربر می‌تواند پنجره کورتانا را از قسمت نوار عنوان گرفته و به هر جایی در دسکتاپ جابجا کند. علاوه بر این امکان تغییر اندازه پنجره و همچنین Minimize و Maximize کردن نیز در دسترس کاربران قرار خواهد داشت.

از دیگر تغییراتی که در بیلدهای پیش‌نمایش آپدیت 20H1 می‌توان به آن اشاره کرد، رابط کاربری جدید بخش چت کورتانا است که سازگاری بیشتری با کیبورد دارد. این قابلیت جدید به دستیار مجازی مایکروسافت اجازه می‌دهد تا محتوای پیام‌ها را به خاطر سپرده و تعامل طبیعی‌تری را با کاربر به نمایش بگذارد. به نظر می‌رسد مایکروسافت در تلاش است تا با ارائه این تغییرات، کاربران ویندوز 10 را به استفاده از Cortana متقاعد کند.

آپدیت جدید ویندوز 10

بیلد 18975 ویندوز 10 امکان تغییر نام دسکتاپ‌های مجازی را در دسترس کاربران قرار می‌دهد، بدین ترتیب به راحتی می‌توان بین دسکتاپ‌های مختلف، تمایز ایجاد کرد. تغییرات دیگر شامل بهبودها و رفع باگ‌های مختلف می‌شود. از جمله می‌توان به رفع باگی در بخش Bluetooth and Other Devices و Printers and Scanners اشاره کرد که باعث نمایش نامناسب بخش تنظیمات می‌شد.

همچنین مشکلات قابلیت جدید Cloud Reset ویندوز 10 نیز در این آپدیت برطرف شده است. به گفته مایکروسافت، این قابلیت زمانی که ویژگی‌های اختیاری خاصی نظیر SNMP و CMAK فعال می‌شدند، به خوبی کار نمی‌کرد. اگر همه چیز خوب پیش برود، انتظار داریم مایکروسافت نسخه 20H1 ویندوز 10 را در بهار 2020 به صورت عمومی منتشر کند.

منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید