آپدیت جدید Huawei P20 Pro ویژگی‌های AI دوربین آن را غیرفعال می‌کند

آپدیت جدید Huawei P20 Pro ویژگی‌های AI دوربین آن را غیرفعال می‌کند


هواوی در حال انتشار بروزرسانی جدیدی برای گوشی هوشمند Huawei P20 Pro خود می‌باشد. این بروزرسانی با حجم قابل توجه 525 مگابایتی خود وصله امنیتی اندروید ماه اوت 2018 را به همراه چند بهبودرسانی و رفع باگ‌هایی که بر روی ثبات عملکرد این گوشی هوشمند تاثیرگذار بودند ارائه می‌دهد.

این آپدیت از بیلد نامبر CLT-L29 8.1.0.156(C432) برخوردار بوده و احتمالا باید بزودی در گوشی پی20 پرو شما به صورت OTA در دسترس قرار بگیرد. برای نصب این بروزرسانی کافیست به مسیر Settings > About phone > Software updates رفته و سپس بر روی گزینه Check for Updates لمس کنید. متاسفانه هواوی عملکرد خوبی در زمینه ارائه سریع بروزرسانی‌ها حتی برای گوشی پرچمداری مانند Huawei P20 Pro از خود نشان نداده است.

Huawei P20 Pro

اما ظاهرا بزرگترین تغییری که در این آپدیت جدید قابل مشاهده می‌باشد غیرفعال شدن ویژگی‌های AI یا هوش مصنوعی است که در سیستم دوربین سه‌تایی این گوشی هوشمند بکار رفته‌اند. این حرکت در نوع خود جالب محسوب می‌شود، چرا که هواوی پیش از عرضه Huawei P20 Pro تبلیغات گسترده‌ای بر روی قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی دوربین این گوشی هوشمند انجام داده بود.

پیش‌تر برخی کاربران گزارش داده بودند که هوش مصنوعی دوربین با افزایش بیش از اندازه درخشندگی تصاویر، آنها را عملا غیرقابل استفاده می‌کرد. این احتمال وجود دارد که هواوی در حال کار بر روی نرم‌افزار کنترلر دوربین باشد تا این نقص برطرف شود. بدین ترتیب می‌توان امیدوار بود که در آینده‌ای نه چندان دور این مشکلات در قالب یک آپدیت دیگر برطرف گردند.

اما اگر این آپدیت را بر روی گوشی Huawei P20 Pro خود نصب کرده و قصد فعالسازی مجدد قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی دوربین را دارید، کافیست به تنظیمات دوربین رفته و AI را در حالت روشن (ON) قرار دهید.

دوربین سه‌تایی هواوی پی20 پرو در حال حاضر احتمالا یکی از بهترین‌ها در نوع خود محسوب شده و امیدواریم هواوی با ارائه بروزرسانی‌های بیشتر، حداکثر پتانسیل را در اختیار کاربران قرار دهد.

منبع: wccftech

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید