آپدیت KB4468304 جهت رفع ناسازگاری درایور صفحه‌کلید HP برای ویندوز 10 منتشر شد

آپدیت KB4468304 جهت رفع ناسازگاری درایور صفحه‌کلید HP برای ویندوز 10 منتشر شد


کمپانی مایکروسافت امروز به‌صورت رسمی تائید کرد که درایور صفحه‌کلید HP که اخیراً منتشر شده است در بسته‌های به‌روزرسانی آوریل و اکتبر 2018 ویندوز 10 (به ترتیب بیلدهای 1803 و 1809) دارای مشکلات مرتبط با سازگاری نرم‌افزاری بوده و باعث نمایش خطای صفحه آبی مرگ (WDF_VIOLATION) در بعضی از دستگاه‌های ساخت کمپانی مذکور می‌شود. کمپانی مایکروسافت در پاسخ به این موضوع در سریع‌ترین زمان ممکن آپدیت مربوطه را از فهرست به‌روزرسانی‌های خود حذف و امکان دانلود آن برای کاربران سخت‌افزارهای کمپانی HP از بخش ویندوز آپدیت در حال حاضر دیگر امکان‌پذیر نمی‌باشد. علاوه بر آن انتشار بسته به‌روزرسانی KB4468304 که به حذف خودکار درایور ناسازگار منتهی می‌شود نیز در دستور کار کمپانی مایکروسافت قرار دارد.

HP

کمپانی HP نیز از مشکل پیش آمده آگاه بوده و در حال تلاش برای رفع آن در سریع‌ترین زمان ممکن است. کمپانی مایکروسافت در این باره گفته است:

“با همکاری HP، کمپانی مایکروسافت موفق به شناسایی درایوری با مشکلات ناسازگاری برای برخی از دستگاه‌های مورد استفاده کاربران در بیلدهای 1803 و 1809 ویندوز 10 شده است. در تاریخ یازدهم اکتبر سال جاری، کمپانی مایکروسافت در جهت کاهش شمارش تعداد دستگاه‌های آسیب دیده، درایور مربوطه را بخش آپدیت ویندوز خود حذف کرده است. علاوه بر آن ما به انتشار بسته به‌روزرسانی KB4468304 نیز پرداخته‌ایم تا درایور ناسازگار را به‌صورت خودکار از دستگاه‌های در انتظار فرآیند ریستارت برای نصب درایور پاک‌سازی کند. کمپانی HP در حال تلاش برای رفع این مشکل است.”

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید