آیا زنگ‌های هشدار آیفون در هنگام خاموش بودن تلفن همراه به صدا در می‌آیند؟

آیا زنگ‌های هشدار آیفون در هنگام خاموش بودن تلفن همراه به صدا در می‌آیند؟


تلفن‌های همراه هوشمند امروزه جایگاه بسیار ویژه و ارزشمندی را در میان مصرف‌کنندگان از آن خود کرده و در بسیاری از فعالیت‌های روزمره کاربران به‌مانند وسیله‌ای مهم و حیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک دستگاه تلفن همراه به لطف پیشرفت‌های عظیم فناوری به‌مانند یک رایانه کوچک و قابل حمل در جیب افراد نمایان کرده و بسیاری از امکاناتی که پیشتر نیازمند وسایلی کاملاً متمایز از یکدیگر بودند را در یک بسته‌بندی کامل در بطن خود جای داده است.

دستگاه‌های تلفن همراه هوشمند صرفه نظر از قابلیت‌های اساسی آن‌ها نظیر نصب نرم‌افزار و …، امروزه می‌توانند در قالب وسیله‌هایی همچون زمان‌سنج، دوربین عکس و فیلم‌برداری، ضبط صوت، ساعت هشدار و … ایفای نقش نمایند، اقداماتی که تمامی آن‌ها بلااستثنا در گذشته دستگاه‌هایی جدای از یکدیگر را طلب می‌نماییده‌اند.

حتماً شما نیز ساعت‌های زنگ‌دار و کوکی که در گذشته به‌منظور بیدار نمودن فرد در صبح هنگام و جلوگیری از طولانی شدن خواب وی طراحی گشته بودند را به خاطر دارید. ساعت‌های نامبرده پیشتر تأثیرات بسیار فراوانی در افزایش انعطاف فرد جهت رسیدن به فعالیت‌های خود را شامل شده‌اند، اما استفاده از آن‌ها امروزه تقریباً از بین رفته و دستگاه‌های تلفن همراه هوشمند و یا حتی نمونه‌های دیجیتالی آن‌ها جایگزین نیاکان خود گشته‌اند. از آن جایی که وسیله مذکور تأثیرات بسیار فراوانی در زمینه بیدار گشتن فرد را معطوف خود ساخته‌اند، لذا تصمیم بر آن شد تا در قالب نوشته‌ای به برخی از پر تکرارترین سؤالات پیرامون قابلیت زنگ هشدار تلفن‌های همراه آیفون (و همچنین آیپد) بپردازیم.

هشدار

آیا زنگ هشدار در هنگام خاموش بودن تلفن همراه آیفون به صدا در می‌آید؟

در پاسخ باید گفت که متأسفانه خیر. برخی از تلفن‌های همراه طراحی شده در یک دهه اخیر نظیر نمونه‌هایی از محصولات نوکیا از قابلیت بسیار حیاتی اجرای زنگ هشدار در هر شرایطی حتی هنگام خاموشی دستگاه برخوردار بوده‌اند که این خود در زمینه پیشگیری از وقوع بعضی حوادث بسیار تأثیرگذار بوده است. برخی از تلفن‌های همراه هوشمند مبتنی بر چهارچوب نرم‌افزاری آندروید حال حاضر نیز سیستم مذکور را در بطن خود تعبیه ساخته و زنگ هشدار را صرفه نظر از وضعیت دستگاه به صدا در می‌آورند، اما محصولات آیفون متأسفانه از این قابلیت بهره نبرده و زنگ اخطار در صورت خاموش بودن تلفن همراه به صدا در نمی‌آید. ذکر این نکته ضروری است که توضیحات پاراگراف فعلی در وضعیت آماده به کار یا به‌عبارتی‌دیگر استندبای (خاموش بودن صفحه نمایشگر) دستگاه و هنگام فعال بودن ویژگی Do Not Disturb از صحت برخوردار نمی‌باشند (زنگ هشدار در حالات فوق به صدا در می‌آید).

آیا زنگ هشدار در هنگام اتمام انرژی باتری به صدا در می‌آید؟

مجدداً در پاسخ به این سؤال نیز باید گفت که خیر. اتمام انرژی موجود در منبع ذخیره‌ساز باتری به خاموش گشتن دستگاه تلفن همراه منجر شده و همان‌طور که در بخش پیشین نوشته نیز به آن اشاره شد، زنگ هشدار در این حالت به صدا در نمی‌آید، بنابراین توضیحات سناریو فوق در صورت بروز پدیده مذکور نیز کاملاً صادق می‌باشند.

آیا زنگ هشدار در وضعیت‌های آماده به کار و Do Not Disturb به صدا در می‌آید؟

بله. همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد، وضعیت آماده به کار دستگاه تلفن همراه آیفون و یا فعال‌سازی قابلیت Do Not Disturb خوشبختانه تأثیری را در عملکرد ویژگی اشاره شده ایجاد نکرده و زنگ هشدار به هر حال در موعد مقرر به صدا در می‌آید، اما روشن بودن دستگاه یکی از ملزومات این مهم می‌باشد.

آیا زنگ هشدار در هنگام خاموش بودن صفحه نمایشگر به صدا در می‌آید؟

در پاسخ باید که گفت که بله، زیرا خاموش بودن صفحه نمایشگر به وضعیت قرارگیری دستگاه تلفن همراه آیفون در حالت آماده به کار (استندبای) اطلاق شده و همان‌طور که پیشتر نیز گفته شد، این مهم تأثیری را در عملکرد قابلیت مذکور به خود اختصاص نمی‌دهد.

آیا عملکرد زمان‌سنج‌ها (تایمر) به زنگ‌های هشدار گره خورده‌اند؟

در پاسخ به سؤال مطرح شده فعلی باید گفت که حوزه عملکردی زمان‌سنج‌ها دقیقاً بر پایه زنگ‌های هشدار توسعه یافته و عدم خاموش بودن دستگاه تلفن همراه جهت به صدا در آمدن اخطار امری کاملاً ضروری به شمار می‌رود. منظور از تایمر، مناسبت‌های تقویمی، یادآوری‌ها و قرارهای مختلفی می‌باشد که فرد با استفاده از نرم‌افزارهای داخلی سیستم‌عامل iOS و یا برنامه‌های سوم شخص برای خود تعیین می‌سازد تا از فراموش جلوگیری به عمل آورد.

اکنون با توجه به تمامی توضیحات مطرح شده، روشن بودن دستگاه تلفن همراه در جهت به صدا در آمدن زنگ هشدار پیش‌نیازی بسیار اساسی به شمار رفته و دستگاه‌های آیفون برخلاف برخی از رقیبان خود متأسفانه از قابلیت‌های ویژه اجرای زنگ اخطار، صرفه نظر از وضعیت فعلی دستگاه بهره‌مند نمی‌باشند.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید