آیا قیمت بالای آیفون‌های نسل جدید عامل اصلی کاهش فروش آن‌ها است؟

آیا قیمت بالای آیفون‌های نسل جدید عامل اصلی کاهش فروش آن‌ها است؟


قیمت تلفن‌های همراه آیفون کمپانی اپل در طی سال‌ها و نسل‌های اخیر با افزایش نمایی نسبت به گذشته همراه شده و نسخه‌های پرچم‌دار محصولات اکنون از بازه قیمتی اولیه هزار دلار شروع می‌شوند. این در حالی است که تلفن همراه آیفون XR که قرار بود تا به‌عنوان محصولی ارزان قیمت و قابل خرید به بازار عرضه شود نیز برچسب قیمتی 750 دلاری را به خود اختصاص داده و در باور بسیاری به هیچ عنوان ارزان به شمار نمی‌رود.

آیفون

آقای Daniel Ives، از جمله تحلیلگران رسانه Wedbush بر این باور است که کمپانی اپل به‌منظور بهبود فروش محصولات خود و جلب توجه مصرف‌کنندگان باید کاهش قیمت بسیار گزافی را بر روی آیفون‌های خود اعمال کند. بر طبق گفته وی:

“همان‌طور که با سرمایه‌گذاران نیز صحبت کردیم، رویه قیمت‌گذاری پیش گرفته شده توسط  اپل است که بیشترین تأثیر را در کاهش سهم این کمپانی در نیمه چهارم دسامبر سال 2018 میلادی به ارمغان آورده است. اگرچه تلفن همراه آیفون XS همچنان به‌عنوان محصولی پرچم‌دار به ایفای نقش می‌پردازد، گل سر سبد در این نسل تلفن همراه آیفون XR است که نمایانگر 20 درصد از محصولات فروخته شده در کشور چین می‌باشد.”

مدیر عامل کمپانی اپل، آقای تیم کوک نیز پیشتر در طی بیانیه‌ای خاطر نشان کرده بود که دستگاه‌های جدید آن‌طور که باید و شاید در کشور چین مورد استقبال قرار نگرفته‌اند. برخی بر این عقیده‌اند که این کاهش فروش ناشی از جنگ اقتصادی شکل گرفته بین ایالات‌متحده آمریکا و چین و در نتیجه تحریم خرید محصولات توسط کاربران است، اما با وجود کمپانی‌های محلی فراوان نظیر هوآوی و عرضه تلفن‌های همراه قدرتمند در سطح توان آیفون‌های اپل، اما قیمتی بسیار کمتر، کسب نتیجه در خصوص کاهش فروش محصولات آن‌چنان مشکل نمی‌باشد.

نظر شما چیست؟ آیا شما نیز بر این عقیده‌اید که آیفون‌های کمپانی اپل بی‌دلیل از قیمت بالایی برخوردارند؟

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید