آیا پلتفرم ویندوز و کنسول ایکس‌باکس در حال ادغام با یکدیگر هستند؟

آیا پلتفرم ویندوز و کنسول ایکس‌باکس در حال ادغام با یکدیگر هستند؟


کمپانی مایکروسافت از تعهد بالایی نسبت به کسب و کار گیمینگ برخوردار بوده و تضمین خود در پیشبرد برنامه‌هایی جهت بهبود قابلیت اجرای بازی‌های رایانه‌ای در ویندوز 10 را نیز اظهار داشته است. بر طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، نسخه جایگزین کنسول محبوب ایکس باکس وان در حال حاضر تحت اسم رمز آناکوندا (Anaconda) شناخته می‌شود.

ایکس‌باکس

در بخش بسترهای نرم‌افزاری موجود، شایعات مختلف حکایت از آن دارند که کنسول جدید و تازه‌نفس کمپانی مایکروسافت از ابزار GameCore که ممکن است در آینده بخشی از سیستم‌عامل Windows Core OS به شمار رود استفاده می‌کند. ابزار فوق از پتانسیل بالایی جهت فراهم آوردن شرایط استفاده هم‌زمان از سرویس‌های ایکس‌باکس در رایانه‌های شخصی ویندوز و کنسول‌های بازی برخوردار می‌باشد.

گمانه‌زنی‌های موجود حکایت از آن دارند که بستر GameCore درزمینهٔ تغییر مرزهای موجود در پیرامون صنعت گیمینگ در رایانه‌های شخصی و کنسول‌های بازی می‌تواند تأثیرگذار باشد. اگرچه اطلاعات منتشر شده هم‌اکنون در حد شایعه باقی‌مانده‌اند، اما شواهد و قرائن موجود نشان از تعهد کمپانی مایکروسافت نسبت به تحقق آن را دارند. اگر به خاطر داشته باشید، کمپانی مایکروسافت در هنگام عرضه بیلد 18334 ویندوز 10 عنوان State of Decay را برای مدت زمان محدودی جهت تست نمودن قابلیت‌های گیمینگ جدید سیستم‌عامل خود در اختیار کاربران عضو حلقه Insiders قرار داد.

در صورتی که پس از دریافت بیلد اشاره شده از ویندوز 10، نسبت به دانلود و نصب عنوان State of Decay بپردازید، سرویس نصب بخشی از فایل‌های مورد نیاز خود را از سرورهای Xbox Live (به جای سرورهای Microsoft Store) دانلود می‌نماید. علاوه بر آن فایل نصبی بازی بر خلاف قالب فرمتی پیش‌فرض سیستم‌عامل ویندوز، یعنی exe، مبتنی بر پسوند زمینه xvc می‌باشد که قالب پیش‌فرض مورد استفاده توسط کنسول ایکس‌باکس وان جهت نصب بازی‌های گوناگون به شمار می‌رود. اکنون از کنار هم قرار دادن شواهد موجود می‌توان دریافت که کمپانی مایکروسافت پیوسته در حال کمتر نمودن فاصله موجود در بین رایانه‌های شخصی و کنسول بازی خود بوده و در آینده‌ای نزدیک ممکن است به ادغام دو پلتفرم نامبرده با یکدیگر بپردازد، اما این موضوع فعلاً در حد شایعه باقی‌مانده است.

نظر شما چیست؟ آیا این تصمیم کمپانی مایکروسافت از آینده روشنی برخوردار بوده و می‌تواند منجر به شکست رقیب دیرینه خود، یعنی سونی و کنسول پلی‌استیشن شود؟

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید