آیفون‌های مجهز به Face ID و Touch ID سال 2021 عرضه می‌شوند

آیفون‌های مجهز به Face ID و Touch ID سال 2021 عرضه می‌شوند


زمانی که اپل قابلیت Touch ID را در گوشی‌های هوشمند آیفون کنار گذاشت، بسیاری از کارشناسان اعتقاد داشتند این کمپانی فناوری Face ID را جایگزین آن خواهد نمود. اما اخیرا شایعاتی منتشر می‌شوند که حاکی از تلاش اپل برای به‌کارگیری دو قابلیت تاچ آی‌دی و فیس آی‌دی در کنار هم است. در واقع براساس پیش‌بینی‌های جدید مینگ-چی کو، تحلیل‌گر شناخته شده محصولات اپل، این کمپانی قصد دارد در سال 2021 یک گوشی آیفون مجهز به این دو قابلیت را به بازار عرضه نماید.

وی ادعا می‌کند اپل قابلیت تاچ آی‌دی را در آیفون‌های 2021 خود، مجددا ارایه خواهد نمود. اما نکته مهم این است که تاچ آی‌دی جایگزین Face ID نخواهد شد و هر دو سیستم امنیتی در کنار هم حضور داشته و در اختیار کاربر قرار خواهند داشت. بدین ترتیب کاربران می‌توانند تایید هویت خود را با استفاده از اثرانگشت و یا چهره خود انجام دهند که این انتخاب به سلیقه خودشان بستگی خواهد داشت.

Face ID

سیستم امنیتی تاچ آی‌دی به‌کار رفته در این آیفون، یک نمونه متحول شده خواهد بود که اپل حسگر اثرانگشت‌خوان مربوط به آن را در زیر صفحه نمایش تعبیه کرده است. تا به این لحظه، بسیاری از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند به این فناوری روی آورده‌اند و باتوجه به اینکه اپل در این زمینه نسبت به رقبای خود عقب افتاده، باید ببینیم چگونه می‌خواهد فناوری حسگر اثرانگشت درون‌صفحه‌ای خود را از نمونه‌های موجود، متمایز کند.

همان‌طور که گفتیم، این نخستین باری نیست که خبری مبنی بر احتمال بازگشت فناوری Touch ID به گوشی‌های آیفون جدید را می‌شنویم. در واقع بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند این اتفاق در آیفون‌های 2020 نیز رخ خواهد داد.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید