آیفون‌های 2020 از نمایشگر 120 هرتزی آیپد پرو بهره خواهد برد

آیفون‌های 2020 از نمایشگر 120 هرتزی آیپد پرو بهره خواهد برد


یکی از نکات برجسته آیپد پرو جدید اپل که در واقع وجه تمایز این مدل‌ها نسبت به نسل قبلی نیز به‌حساب می‌آید، پنل‌های نمایشگر 120 هرتزی هستند. اگر تاکنون شانس تجربه چنین صفحه‌ نمایشی را داشته باشید به خوبی می‌دانید انیمیشن‌ها و اجزای مختلف رابط کاربری تا چه حدی روان و جذاب به نمایش گذاشته می‌شوند. به همین دلیل بسیاری از کاربران کنجکاوند بداننند آیا اپل این صفحه نمایش را برای آیفون‌های 2020 خود نیز به‌کار خواهد برد یا خیر.

تا به این لحظه اپل هیچ اطلاعاتی را در این خصوص اعلام نکرده اما براساس توییت جدیدی که توسط Ice Universe، فاش کننده شناخته شده دنیای گوشی‌های هوشمند منتشر شده به‌نظر می‌رسد این کمپانی قصد دارد چنین قابلیت را در گوشی‌های آیفون آینده خود به‌کار ببرد. براساس این توییت جدید، ظاهرا اپل در حال مذاکره با دو کمپانی سامسونگ و ال‌جی است تا پنل‌های صفحه نمایش با قابلیت به‌کارگیری نرخ تازه‌سازی متغیر بین 60 تا 120 هرتزی را برای اپل تامین کنند.

نمایشگر 120 هرتزی

این تصمیم اپل کاملا منطقی به حساب می‌آید، چرا که در گوشی‌های هوشمند اندرویدی رده بالا این قابلیت به‌صورت یک ویژگی مخفی وجود داشته و به صفحه نمایش این امکان را می‌دهد تا تصایور را با نرخ تازه‌سازی بالاتری به نمایش بگذارد. اما افزایش محسوس مصرف باتری شاید مهمترین دلیلی باشد که کمپانی‌ها این قابلیت را به‌صورت پیش‌فرض ارایه نمی‌دهند.

پنل‌های صفحه نمایش که امکان ارایه نرخ تازه‌سازی بین 60 تا 120 هرتزی را دارند می‌توانند توازن خوبی را بین نمایش روان و همچنین شارژدهی مناسب باتری برقرار کنند. به هر حال صفحه نمایش‌هایی با نرخ تازه‌سازی بالا کم کم در گوشی‌های هوشمند رایج خواهد شد. کمپانی Razer نیز در دو گوشی هوشمند Razer Phone و Razer Phone 2 از نمایشگرهایی با نرخ‌ تازه‌سازی 120 هرتزی استفاده کرد و وان‌پلاس نیز در OnePlus 7 Pro یک پنل صفحه نمایش 90 هرتزی را به‌کار برد.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید