آیفون ایکس‌اس مکس در جایگاه دوم لیست DxOMark قرار گرفت

آیفون ایکس‌اس مکس در جایگاه دوم لیست DxOMark قرار گرفت


آیفون ایکس‌اس و ایکس‌اس مکس ویژگی‌های زیادی دارند که اپل به آنها افتخار می‌کند. این کمپانی امکانات متعدد و بهبودهای مختلفی را به بخش دوربین گوشی‌های آیفون جدید خود افزوده است. همان‌طور که می‌دانید امتیازاتی که DxOMark به گوشی‌های هوشمند مختلف اختصاص می‌دهد معیاری برای سنجش عملکرد آنها محسوب می‌شود.

با عرضه گوشی‌های هوشمند پرچمدار به بازار بسیاری از کاربران منتظرند تا امتیازات کسب شده توسط آنها را مشاهده کنند. این موضوع در خصوص آیفون‌های جدید اپل نیز صادق می‌باشد. DxOMark نتایج تحلیل‌های دقیق خود بر روی دوربین آیفون ایکس‌اس مکس را منتشر کرد. دوربین این گوشی هوشمند نسبت به آیفون ایکس سال گذشته افزایش چشمگیری را در امتیاز نهایی تجربه نموده است.

DxOMark

برای تحلیل دوربین آیفون ایکس‌مکس، مهندسین این شرکت چیزی بالغ بر 1500 عکس و 2 ساعت ویدیو را مورد ارزیابی قرار دادند. این تست‌ها در محیط بسته آزمایشگاهی به همراه شبیه‌سازی شرایط نوری داخل و خارج از ساختمان به انجام رسید. همچنین تنظیمات دستگاه در حالت پیش‌فرض قرار داشت.

پرچمدار جدید اپل در مجموع امتیاز نهایی 105 را کسب کرد که نسبت به امتیاز 97 آیفون ایکس، بهبود قابل توجهی محسوب می‌شود. از آنجایی که دوربین دو گوشی آیفون ایکس‌اس و ایکس‌اس مکس مشابه یکدیگر هستند، نتایج منتشر شده توسط DxOMark برای مدل آیفون ایکس‌اس مکس در خصوص آیفون ایکس‌اس نیز صادق خواهد بود.

DxOMark

به گفته این شرکت، دوربین آیفون ایکس‌مکس توانمندی بسیار خوبی را در زمینه عکاسی و فیلمبرداری در شرایط نوری مطلوب از خود نشان می‌دهد. علاوه بر این، دوربین آیفون جدید از محدوده دینامیکی بسیار باز و جزییات خوبی برخوردار است. نوردهی بسیار دقیق بوده و جزییات و رنگ‌ها به شکلی درست و واقعی ثبت می‌گردند.

همچنین قابلیت Smart HDR نیز در تمام شرایط تصاویر را با نوردهی بسیار مناسب و محدوده دینامیکی وسیع به ثبت می‌رساند. در زمینه فیلمبرداری نیز آیفون ایکس‌مکس امتیاز قابل تحسین 96 را کسب کرد. به گفته دی‌ایکس‌اُمارک، آیفون جدید ویدیوهایی بسیار با کیفیت و شفاف را در شرایط نوری مطلوب ضبط می‌کند.

DxOMark

در نهایت DxOMark دوربین آیفون‌های جدید را یکی از بهترین نمونه‌های موجود در بازار می‌داند که نسبت به آیفون سال گذشته بهبود چشمگیری پیدا کرده است.

منبع: wccftech

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید