آینده ی اس ام اس، RCS با نام چت جایگزین خواهد شد

آینده ی اس ام اس، RCS با نام چت جایگزین خواهد شد


شرکت گوگل در بیانه‌ای به وب‌سایت The Verge تایید کرد که قصد دارد تمام منابع نرم افزار Allo را برای ساخت RCS یا Rich Communication Services قرار دهد که به معنی خدمات ارتباطی غنی یا با امکانات زیاد است. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

RCS

ار سی اس یک استاندارد جدید است که جایگزین اس ام اس خواهد شد و به زودی با اکثر شبکه‌های تلفن همراه در جهان سازگار خواهد بود. RCS به طور کلی از خواندن رسیدها، تایپ کردن اعلان‌ها، به اشتراک گذاری فایل‌های تصویری و ویدئویی بزرگ پشتیبانی می‌کند و با شبکه‌های WI-FI و LTE کار خواهد کرد.

نام نرم افزار این پلتفرم “چت” نامیده می‌شود و گوگل به جای ساخت نرم افزار جانبی مانند iMessage Clone تصمیم گرفته تا این نرم افزار RCS را به عنوان پیام رسان پیش‌فرض اندروید معرفی کند. دیگر برنامه جداگانه‌ای وجود نخواهد داشت و تمامی پیام‌ها توسط “چت” ارسال و دریافت خواهد شد. خدمات چت به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت ولی زمان پشتیبانی هر شبکه از آن متفاوت خواهد بود.

RCS

اگر شخصی چت را فعال نکرده یا از دستگاه غیر اندرویدی استفاده می‌کند، اس ام اس جایگزین پیام RCS خواهد شد. گوگل همکاری خود را با بسیاری از سازندگان موبایل مانند HTC ،LG ،Motorola ،Huawei و Sony برای استفاده از پیام رسان جدید به جای برنامه اس ام اس اعلام کرده است. از زمان منتشر شدن این پست، 55 شبکه تلفن همراه و 11 سازنده گوشی‌های هوشمند در حال حرکت به سمت جانشینی چت به جای اس ام اس هستند.

از آنجایی که استاندارد RCS در سطح شبکه‌های همراه انجام می‌شود، نمی‌توان آن را به اندازه ی پیام‌رسان‌های مبتنی بر IP امن دانست. ولی گوگل قصد دارد انتقال محتوای پیام توسط شبکه‌های همراه را ترک کند و با بروزرسانی‌های آینده ویژگی‌های این برنامه بهبود خواهد بخشیده شد.

RCS

نرم افزار دسکتاپ چت مبتنی بر وب است، پس انتقال چت از تلفن همراه به دسکتاپ از طریق وب صورت می‌گیرد که هوشمندانه است.

برنامه ریزی RCS طولانی و مختصر بوده زیرا که کاربران اندروید بهترین تجربه را از پیام رسان پیش‌فرض دارد و گوگل قصد تعویض آن را دارد. و نکته جالب دیگر پشتیبانی شبکه تلفن همراه ایرانی ایرانسل از پیام رسان مبتنی بر RCS گوگل است.

نظر شما درمورد جایگزینی نرم افزار چت با پلتفرم RCS به جای پیام رسان اس ام اس چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع : TheVerge

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید