اجرای خودکار نرم‌افزار دوربین آیفون در تنظیمات مورد نظر توسط دستیار مجازی Siri

اجرای خودکار نرم‌افزار دوربین آیفون در تنظیمات مورد نظر توسط دستیار مجازی Siri


استفاده از دستیار مجازی Siri جهت انجام اقدامات گوناگون قابلیتی بسیار جالب توجه در زمینه صرفه‌جویی در زمان و انرژی به شمار می‌رود که قدرت وسیع و محدوده امکانات تحت پوشش نیز آن را به یکی از خلاقانه‌ترین ابداعات بشر در طول یک دهه گذشته مبدل ساخته است. نرم‌افزارهای دستیار مجازی نه تنها در قالب محصولات کمپانی اپل، بلکه دستگاه‌های قابل حمل ساخت دیگر کمپانی‌های فعال در این زمینه نیز به نقطه عطف بزرگی در پارامتر فروش محصولات تبدیل شده‌اند که برخی مبنای اصلی خرید خود را با شدت دو چندانی بر این اصل قرار می‌دهند.

صرفه نظر از ویژگی‌های مختلف، پشتیبانی دستیار مجازی Siri از فرامین صوتی گوناگون بدون شک از جمله اصلی‌ترین قابلیت‌های آن به شمار می‌رود که در زمینه جذب مصرف‌‎کنندگان تأثیرات بسیاری را به ارمغان می‌آورد. مطمئناً فرآیند تماس با دوست خود بدون دسترسی فیزیکی به تلفن همراه و تنها با استفاده از فرمان‌های صوتی امکانی خلاقانه و جذاب محسوب می‌گردد که برخی منفعت‌های فراوانی را در استفاده از آن‌ها کسب می‌نمایند.

انجام برخی از اقدامات پایه‌ای توسط دستیار مجازی Siri نظیر گشودن نرم‌افزار دوربین تلفن همراه در دید به‌خصوص و گرفتن عکس از فرد در قالب قابلیت‌های بدیهی آن دسته‌بندی گشته و با استفاده از فرمان صوتی کوتاهی قابل انجام می‌باشد که در ادامه قصد پرداختن به مبحث انجام آن را سر داریم.

برای این منظور ابتدا دستیار مجازی نامبرده را با استفاده از فشردن طولانی مدت کلید بازگشت با خانه و یا ادای عبارت Hey Siri (در صورت فعال بودن ویژگی) اجرا نمایید.

حال کافی است تا به‌منظور اجرای خودکار نرم‌افزار دوربین در دید سلفی آن عبارت Take a Selfie را بیان کنید؛ مشاهده می‌کنید که فرمان بلافاصله اجرا و برنامه مذکور به نمایش در می‌آید. متأسفانه گرفتن عکس با استفاده از دستورات صوتی در حال حاضر امکان‌پذیر نبوده و فرد جهت انجام این امر می‌بایست دکمه مربوطه را با استفاده از انگشت خود بفشارد که در مواقع دسترسی نامناسب به تلفن همراه و قرارگیری دست در موقعیت نامطلوب کمی مشکل به نظر می‌رسد.

Siri

دستور صوتی بیان شده تنها قابلیت تحت پوشش دستیار مجازی Siri به شمار نرفته و انجام طیف وسیعی از اقدامات با استفاده از نرم‌افزار مذکور میسر می‌باشد. به‌عنوان مثال اجرای مستقیم برنامه دوربین دستگاه تلفن همراه در دید مورد نظر و تنظیمات از پیش تعریف شده نیز با استفاده از دستورات ویژه امکان‌پذیر می‌باشد که در ادامه برخی از آن‌ها گردآوری گشته‌اند:

فرمان Take a square picture – اجرای نرم‌افزار دوربین در دید تصاویر مربعی

فرمان Take a panoramic picture – اجرای نرم‌افزار دوربین در دید تصاویر وسیع (پانورامیک)

فرمان Take a square selfie – اجرای دوربین سلفی در دید تصاویر مربعی

فرمان Take a video – اجرای نرم‌افزار دوربین در حالت فیلم‌برداری

فرمان Take a slow motion video – اجرای نرم‌افزار دوربین در حالت فیلم‌برداری آهسته

فرمان Take a time-lapse video – اجرای نرم‌افزار دوربین در حالت فیلم‌برداری مرور زمان

ادای درست کلمات و تلفظ صحیح آن‌ها در زمینه اجرای سریع و موفقیت‌آمیز فرمان توسط دستیار مجازی Siri بسیار تأثیرگذار بوده و دقت به این فاکتور امری مهم به شمار می‌رود. درصورتی‌که نرم‌افزار نامبرده از درک گفته‌ها عاجز است، تنظیم آن جهت آشنایی بیشتر با تن و حالات صدای شما جهت شناسایی بهتر آن پیشنهاد می‌شود.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید