احتمالا اپل به استفاده از پنل‌های OLED گران قیمت سامسونگ در آیفون‌های 2018 ادامه خواهد داد

احتمالا اپل به استفاده از پنل‌های OLED گران قیمت سامسونگ در آیفون‌های 2018 ادامه خواهد داد


در حال حاضر شرکت‌های زیادی در جهان وجود ندارند که بتوانند پنل‌های OLED مورد نیاز اپل را با عملکرد مورد انتظار کوپرتینویی‌ها  و یا حتی به مقدار کافی برای محصولات این شرکت تولید کنند. حال طبق گزارشات منتشر شده Wall Street Journal به نظر می‌رسد تا سامسونگ که یکی از شرکت‌ها پرآوازه در این صنعت محسوب می‌شود برای باری دیگر مسئولیت ساخت نمایشگرهای مورد نیاز اپل را بر عهده گیرد. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

با توجه به رابطه ضعیف این دو رقیب قدیمی یعنی اپل و سامسونگ، شایعات منتشر شده از سال گذشته مبنی برسرمایه‌گذاری کوپرتینویی‌ها بر دیگر کمپانی‌ها نظیر ال‌جی برای کاستن انحصار تولید صفحه‌نمایش‌های مورد نیازش به دست سامسونگ اصلا عجیب به نظر نمی‌رسید.

با اینکه آخرین اطلاعات بدست آمده نیز همکاری اپل و ال‌جی برای تولید نمایشگرهای آیفون‌های 2018 را تایید می‌کردند اما طبق گزارشات تازه ال‌جی در حال تقلا برای رسیدن به اهداف این شرکت بوده و این به آن معناست که احتمالا اپل باید همچنان از سامسونگ به عنوان تامین کننده اصلی سخت‌افزار مورد نیازش استفاده کند.

پنل‌های OLED

متاسفانه در صورت صحت این موضوع، شایعات مبنی بر افزایش بیش از پیش قیمت آیفون‎های 2018 به وقوع پیوسته و باید شاهد قیمت‌گذاری بیشتر از 1000 دلار برای این محصولات از سوی اپل باشیم. این صعود قیمت به این خاطر است که قیمت هر نمایشگر ساخت سامسونگ 97 دلار برآورد شده که با توجه به کمیت و عملکرد مورد نظر اپل، این کمپانی مجبور به همکاری با سامسونگ بوده که به نوبه خود قیمت محصولات آینده اپل را افزایش می‌دهد.

با این حال طبق گزارش اخیر Ming-Chi Kuo، انتظار می‌رود اپل آیفون ارزان قیمتی را با ارزشی حدودی 550 دلار معرفی کند. بنابر این اگر نگران قیمت نسل جدید آیفون‌ها با صفحه‌نمایش OLED هستید، باید گفت که گوشی هوشمندی با قیمت معقول نیز در سبد محصولات این کمپانی قرار خواهد داشت.

به نظر شما تا چه زمانی ساخت پنل‌های OLED مورد نیاز اپل در انحصار سامسونگ خواهد بود؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید