احتمال ارایه بازی‌های جدید Xbox برای پلتفرم‌های دیگر

احتمال ارایه بازی‌های جدید Xbox برای پلتفرم‌های دیگر


معمولا کمپانی‌هایی مانند مایکروسافت، سونی و نینتندو بازی‌های خود را به طور انحصاری برای کنسول‌های بازی یا پلتفرم‌های اختصاصی خود عرضه می‌کنند تا کاربران را به سوی پلتفرم خود جذب نمایند. در واقع با این کار، کمپانی‌ها می‌توانند گیمرها را از یک پلتفرم یا کنسول بازی به پلتفرم‌های دیگر بکشانند. اگر نگاهی به دور و اطرافتان بیندازید حتما دوستانی دارید که به خاطر 1 یا 2 بازی انحصاری، مجبور به خرید یک کنسول دیگر شده باشند.

متاسفانه این موضوع باعث شده تا در بازار چند دستگی و شکاف ایجاد شده و کاربر با انتخاب یک پلتفرم، احتمالا چند بازی مورد علاقه‌اش را از دست بدهد. اما مایکروسافت در تلاش است تا این مشکل را در آینده‌ای نزدیک برطرف کند. مت بوتی، رییس استودیوهای ایکس‌باکس گیم، در مصاحبه‌اش با مجله گیم اینفورمر به احتمال ارایه بازی‌های جدید Xbox برای پلتفرم‌های دیگر نظیر کنسول‌های بازی سونی و نینتندو اشاره کرد. وی در این خصوص گفت:

ما اکنون با این سوال مطرح هستیم که آیا بازی‌های آینده ایکس‌باکس برای نینتندو سوییچ و یا پلی‌استیشن سونی نیز عرضه می‌شوند؟ آیا این موضوع برای بازی‌های دنباله‌دار و شرکت‌های سازنده منطقی به نظر می‌رسد؟ خب بازی‌های دنباله‌دار مانند سری Forza، Halo و یا Sea of Thieves که اساسا از ابتدا برای پلتفرم ایکس‌باکس توسعه داده شده‌اند، همچنان برای این پلتفرم باقی خواهند ماند، اما این احتمال وجود دارد که سایر بازی‌ها برای پلتفرم‌های مختلف منتشر شود.

بازی‌های جدید Xbox
Xbox One X Console Controller Front Tilt Top

تا به این لحظه مایکروسافت معمولا بازی‌های خود را برای دو پلتفرم ایکس‌باکس و کامپیوترهای شخصی منتشر نموده و در بسیاری از مواقع می‌بینیم که این کمپانی بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس را صرفا برای این کنسول بازی عرضه می‌کند. اینکه چه زمانی شاهد تغییر سیاست‌های مایکروسافت خواهیم بود، هنوز مشخص نیست.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید