احتمال عرضه دوباره بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 در هفته آینده!

احتمال عرضه دوباره بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 در هفته آینده!


بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) سیستم‌عامل ویندوز 10 ابتدا در تاریخ دوم اکتبر سال جاری منتشر شد. آپدیت مذکور به‌صورت کلی بخشی از برنامه کمپانی مایکروسافت در خصوص عرضه تعداد حداقل دو بیلد بزرگ جهت تکمیل چهارچوب ویندوز 10 و بلوغ آن به شمار می‌رود، اما امروز، پنجمین روز از ماه نوامبر سال 2019 آغاز و هنوز کاربران شاهد بسته به‌روزرسانی اکتبر نمی‌باشند.

اکتبر 2018

بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 سیستم‌‎عامل با توجه به فراهم آوردن ویژگی‌هایی نظیر پوسته تاریک برای ابزار مدیریت فایل، حافظه کلیپ‌برد ابری و … آپدیتی عظیم به شمار می‌رود، اما گزارش برخی از باگ‌ها و مشکلات حیاتی نرم‌افزاری نظیر پاک‌سازی تصادفی اطلاعات مختلف بدون آگاهی کاربر، رونوشت خودکار محتویات فایل‌های زیپ در موقعیتی یکسان بدون نمایش پیغام محاوره‌ای مربوطه، مشکلات سازگاری در نتیجه عدم همخوانی درایورهای سخت‌افزاری و … کمپانی مایکروسافت را بر آن داشت تا تنها چند روز پس از عرضه بیلد 1809 ویندوز 10، از انتشار آن تا زمان بررسی موضوعات و رفع آن‌ها جلوگیری به عمل آورد.

کمپانی مایکروسافت در تلاش به‌منظور رفع مشکلات نرم‌افزاری کاربران خود تاکنون چندین وصله مختلف را برای بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 منتشر کرده است. بیلد 17663.107 به‌عنوان مثال در میان بهبودهای خود رفع مشکل عدم نمایش پیغام محاوره‌ای رونوشت محتویات فایل‌های فشرده زیپ هنگام استخراج آن‌ها را نیز با خود به ارمغان آورده است.

در حال حاضر تمامی باگ‌های گزارش شده از جانب کاربران به‌صورت کامل توسط مایکروسافت رفع و هیچ‌گونه مشکل پچ نشده‌ای در بطن بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 باقی نمانده‌اند، بر همین اساس انتظار می‌رود تا کمپانی مذکور در ماه جاری میلادی (احتمالاً در هفته آینده) بیلد 1809 سیستم‌عامل خود را دو مرتبه عرضه کند. متأسفانه کمپانی مایکروسافت بن‌بست زمانی اکتبر را از دست داده و انتشار مجدد آپدیت به ماه نوامبر کشیده شده است، اما رفع تمامی نواقص و جلوگیری از به مخاطره افتادن امنیت کاربران از اولویت بسیار بالاتری برخوردار می‌باشد.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید