احتمال پشتیبانی AMD Vega 20 از نسل چهارم درگاه PCI-Express

احتمال پشتیبانی AMD Vega 20 از نسل چهارم درگاه PCI-Express


طبق اطلاعاتی که اخیرا از کدهای دیده شده یک درایور گرافیکی منتشر شده، احتمال پشتیبانی کارت‌های گرافیک AMD Vega 20 از نسل چهارم درگاه PCI-Express وجود دارد. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

   

خانم دکتر لیزا سو، مدیر عامل کمپانی AMD، طی یک رویداد در جریان نمایشگاه کامپیوتکس 2018 از پردازشگر گرافیکی Vega 20 معرفی کرد. این GPU با Vega 10 دارای تفاوت‌هایی است که پیشتر به معرفی آن پرداختیم. پردازشگر گرافیکی نامبرده از فناوری ساخت 7 نانومتر برخوردار بوده، از نوع MCM نبوده و از چهار استک حافظه ویدیویی HBM 2.0 با ظرفیت 32 گیگابایت برخوردار می‌باشد که تمامی این تعاریف از نکات کلیدی GPU مورد بحث است.

طبق اطلاعاتی که از سوی یک درایور گرافیکی منتشر شده برای سیستم عامل لینوکس از سوی AMD، می‌توان دریافت که پردازشگر گرافیکی Vega 20 از نسل چهارم درگاه PCI-Express پشتیبانی می‌کند. پیش از این طی یک اسلاید نیز از چنین چیزی مطلع شدیم که مهر تاییدی را بر این موضوع زد، اما حال این اطلاعات از سوی یک درایور گرافیکی این کمپانی بدست آمده‌ است. در مقایسه اجمالی می‌توان گفت، PCI-E نسل چهارم به نسبت نسل سوم که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد، از پهنای باندی دو برابر برخوردار است. طبق داده‌های موجود، نسل چهارم PCI-E در X16 پهنای باندی معادل 256 گیگابیت (32 گیگابایت) بر ثانیه را در دسترس قرار می‌دهد. افزون بر این، می‌توان گمانی زد کرد، پردازنده‌های EPYC با معماری Zen2 و نسل سوم پردازنده‌های RYZEN کمپانی AMD از این درگاه ارتباطی برخوردار خواهند بود.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید