اخراج مدیر به دلیل استفاده از شبکه برق مدرسه برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم!

اخراج مدیر به دلیل استفاده از شبکه برق مدرسه برای استخراج ارز دیجیتال اتریوم!


حفر ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده نظیر بیت‌کوین و اتریوم نیازمند دستگاه‌های استخراج فراوانی است که به طبع آن میزان انرژی مصرفی نیز با افزایش دو چندانی همراه می‌شود. مدیران یکی از مدارس در کشور چین در اقدامی بی‌سابقه و با تصور یافتن راهی جهت ادامه فرآیند استخراج ارز دیجیتال اتریوم، بدون نیاز به پرداختن مبالغ قبض برق و صرفه‌جویی در این موضوع دستگاه‌های استخراج مورد استفاده خود را به منبع تأمین برق مدرسه متصل کرده است که بر طبق قوانین و مقررات اقدامی غیرقانونی محسوب می‌شود. شخص داستان پس از لو رفتن موضوع و کشف دستگاه‌های استخراج از سمت خود اخراج و مجبور به ترک مدرسه شده است.

استخراج ارز دیجیتال

بر طبق منابع خبری محلی، معلمان مدرسه‌ای در استان Hunan کشور چین مراتب نگرانی خود از بابت شنیدن نویزهای پیوسته‌ای در تمام طول روز و شب را ابراز داشته بوده‌اند. افراد مسئول به دنبال یافتن منبع یا منابع ایجاد نویزهای مربوطه اقدام کرده و در نهایت به دستگاه‌های استخراج مدیر مدرسه برخورد کرده‌اند. دستگاه‌های مورد استفاده وی مبلغی برابر با 14.700 یوان (معادل 2.100 دلار) را به ارمغان آورده بوده‌اند. هنگامی‌که مبلغ مذکور در جدیدترین قبض برق برای مدرسه ارسال شده است، مراتب به اطلاع مدیر که خود شخص خاطی ماجرا می‌باشد رسیده و او نیز تقصیر را به گردن دستگاه‌های تهویه هوا و مصرف بسیار زیاد انرژی توسط آن‌ها انداخته است.

مدیر مدرسه تعداد هشت دستگاه استخراج ارز دیجیتال را مستقیماً به شبکه برق مدرسه متصل کرده بود. او در ابتدا به نصب تنها یک دستگاه در منزل خود اقدام کرده بود، اما مصرف برق بسیار فراوان آن وی را بر آن داشت تا موقعیت عملیات را از خانه به مدرسه تغییر و عملیات استخراج را با تهیه و خرید چند دستگاه دیگر گسترش دهد. مدیر مدرسه اشاره شده اکنون اخراج و معاون وی نیز اخطاری را از جانب اشخاص مسئول دریافت کرده است.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید