اداره پلیس نیویورک به دنبال استفاده از ربات‌های بدون سرنشین است!

اداره پلیس نیویورک به دنبال استفاده از ربات‌های بدون سرنشین است!


استفاده از سخت‌افزارهای ربات در مباحث قانونی و پلیسی کاملاً به اثبات رسیده و به‌کارگیری آن‌ها نه تنها در فیلم‌های سینمایی هالیوودی، بلکه دنیای واقعی و برای خنثی نمودن بمب‌های فعال، بررسی یک محیط خطرناک به‌صورت از راه دور و … قابل مشاهده می‌باشد. اکنون به نظر می‌رسد که اداره پلیس نیویورک به دنبال افزودن ربات‌های بدون سرنشین به زرادخانه تجهیزاتی خود برای استفاده در موقعیت‌های مختلفی همچون گروگان‌گیری، حوادث مواد خطرناک و … می‌باشد.

ربات

بر طبق گفته رئیس پلیس نیویورک، آقای James P. ONeill، “به‌عنوان بزرگ‌ترین اداره پلیس شهری در کشور ایالات‌متحده آمریکا، نیروی پلیس باید در تمامی اوقات مایل به حداکثر استفاده از مزیت‌های به ارمغان آورده شده توسط فناوری‌های نوین و امروزی باشد. برنامه UAS جدید ما بخشی از این انقلاب به شمار رفته و به مأموران پلیس ما اجازه می‌دهد تا میزان هوشیاری و درصد پاسخ‌گویی خود به موقعیت‌های مختلف را همچنان با بهبود بیشتری همراه سازند”.

برخی ممکن است بر این عقیده باشند که استفاده از ربات‌های بدون سرنشین مذکور تنها محدود به اقدامات نظارتی می‌شود، اما بر طبق جدیدترین توییت منتشر شده از جانب حساب کاربری رسمی اداره پلیس نیویورک خاطر نشان شده است که ربات‌های فوق در انجام کارهای روتین گشت‌زنی، کنترل ترافیک، محاصره وسایل نقلیه یا افراد مشکوک، سلاح سرد یا گرم و … مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

اداره پلیس نیویورک تاکنون تعداد 14 ربات بدون سرنشین را در اختیار خود گرفته و عنوان پرچم‌دار بر کوادکوپتر DJI Mavic Pro اطلاق شده است که بخش گسترده استفاده از آن به عملیات‌ تاکتیکی ختم می‌شود. علاوه بر آن کوادکوپتر DJI M210 برای استفاده در فرآیندهای جستجو و نجات جان افراد و یا وسایل با ارزش نیز لایق دریافت توجهاتی از سوی دیگران می‌باشد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید