ادغام فیس‌بوک، واتس‌اپ و اینستاگرام

ادغام فیس‌بوک، واتس‌اپ و اینستاگرام


کمپانی‌های نظیر اپل از عطش سیری‌ناپذیری نسبت به از بین بردن دیگر شرکت‌ها و سرویس‌های خریداری شده و تغییر ماهیت آن‌ها جهت استفاده در قالب خدمات و محصولات خود برخوردار می‌باشند. این مهم را می‌توان از نرم‌افزارها و سرویس‌هایی نظیر Workflow ،Beats Music و Texture به‌وضوح مشاهده می‌کرد، اما به نظر می‌رسد که فیس‌بوک درست رویه‌ای خلاف جهت اپل را در پیش گرفته و به هیچ عنوان علاقه‌ای را نسبت به از بین بردن و یا تغییر ماهیت محصولات و خدمات خریداری شده از خود نشان نمی‌دهد.

فیس‌بوک

در جدیدترین گزارش منتشر شده از جانب رسانه نیویورک تایمز، به نظیر می‌رسد که آقای مارک زاکربرگ، مدیر عامل شبکه اجتماعی فیس‌بوک به دنبال ادغام و یکپارچه نمودن سرویس‌های خود می‌باشد. البته که این مهم بدان معنی نیست که خدمات هم‌اکنون ارائه شده از سمت فیس‌بوک دیگر به‌صورت متمایز قابل دسترس نبوده و همگی در قالب یک سرویس ترکیب می‌شوند، بلکه زیرساخت‌های موجود با یکدیگر ادغام شده و بستر پس‌زمینه پیام‌رسان‌ها و شبکه‌هایی همچون اینستاگرام، واتس‌اپ و فیس‌بوک به‌صورت یکپارچه در می‌آیند.

علت تصمیم آقای زاکربرگ در خصوص این مهم به موارد مختلفی بازگردانی می‌گردد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان در قالب تعبیه‌سازی قابلیت رمزگذاری End to End در سرتاسر بستر یکپارچه مشاهده کرد. هنوز مشخص نیست که فرآیند ادغام به چه دلیل در حال انجام می‌باشد، اما برخی بر این عقیده‌اند که علت اصلی آن به گره زدن همچنان بیشتر سرویس‌ها به شبکه اجتماعی فیس‌بوک جهت ایجاد موانع بیشتر برای کاربران جهت جلوگیری از خروج از پلتفرم باز می‌گردد. بروز یکپارچه‌سازی بر طبق برخی از گزارش‌های مختلف تا پیش از اتمام سال 2020 میلادی انجام می‌پذیرد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید