ازدواج دختری 17 ساله در شبکه اجتماعی فیس‌بوک به مزایده گذاشته شد!

ازدواج دختری 17 ساله در شبکه اجتماعی فیس‌بوک به مزایده گذاشته شد!


اگر به خاطر داشته باشید شبکه اجتماعی فیس‌بوک به واسطه به طول انجامیدن مدت زمان بسیاری جهت پاک‌سازی پست‌های نامناسب و حذف آن‌ها پیشتر مورد انتقادهای شدیدی قرار گرفته است. توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی مذکور اظهار داشته‌اند که پالایه‌ها و افرادی را جهت ایفای نقش در این موضوع و جلوگیری از ایجاد چنین پست‌هایی از همان ابتدا به کار گرفته است، اما بر طبق جدیدترین گزارش منتشره از جانب رسانه رویترز، به نظر می‌رسد که شبکه مذکور مجدداً سیل انتقادهای موجود را به سمت خود سرازیر کرده و رسوایی دیگری را به بار آورده است.

فیس‌بوک

گزارش منتشره اظهار می‌دارد که در سودان جنوبی، پس از انتشار پستی در مورد ازدواج دختری 17 ساله، مزایده‌ای درباره این مهم در منطقه شکل گرفته و همگان جهت کسب موفقیت به شرکت در این مزایده اقدام کرده‌اند. پست منتسب به ازدواج دختر نوجوان در تاریخ 25 ام اکتبر سال جاری میلادی در شبکه اجتماعی فیس‌بوک منتشر شده است، اما تاریخ پاک‌سازی آن به 9 ام نوامبر باز می‌گردد که بر طبق گمانه‌زنی‌های موجود پس از ازدواج وی به بالاترین مبلغ موجود در طی مزایده انجام شده است.

بر طبق گفته یکی از سخنگویان گروه برنامه‌های بین‌المللی، پست ایجاد شده در شبکه اجتماعی فیس‌بوک همانند یک ویروس پخش شده و این بدان معنی است که تمامی افراد حاضر در سودان جنوبی از وجود آن اطلاع کامل داشته‌اند، اما با این وجود مدت زمان حذف آن بسیار به طول انجامیده است. توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی مذکور نسبت به این موضوع این‌گونه واکنش نشان داده‌اند:

“هرگونه موارد منتسب به قاچاق انسان از جمله پست، صفحه، تبلیغات و یا ایجاد گروه‌های مختلف در شبکه اجتماعی فیس‌بوک ممنوع می‌باشد. ما پست مربوطه را حذف و حساب کاربری شخصی ارسال‌کننده آن را به‌صورت دائم مسدود کرده‌ایم.”

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید