استیم تنها تا پایان امسال برای سیستم‌ عامل‌های ویندوز XP و Vista پشتیبانی می‌شود

استیم تنها تا پایان امسال برای سیستم‌ عامل‌های ویندوز XP و Vista پشتیبانی می‌شود


اگر همچنان در سیستم‌ عامل‌هایی ویندوز قدیمی مانند XP و یا Vista از برنامه استیم (Steam) استفاده می‌کنید، بهتر است تا به فکر عوض کردن سیستم عامل خود باشید زیرا این برنامه تنها تا پایان سال میلادی جاری برای شما پشتیبانی می‌شود. در ادامه مطلب همراه سخت افزار باشید.

استیم

استیم، نرم‌افزار پراستفاده گیمرهای پلت‌فرم رایانه‌های شخصی، طبق اعلام کمپانی ولو (Valve) تنها تا پایان سال میلادی جاری برای سیستم عامل‌های XP و Vista پشتیبانی خواهد شد. تاریخ دقیق توقف پشتیبانی برای این دو سیستم عامل یاد شده از 1 ژانویه سال 2019 میلادی است.

/ از آغاز ماه ژانویه سال 2019 میلادی، پشتیبانی برنامه استیم برای دو سیستم عامل ویندوز XP و Vista رسما متوقف خواهد شد. این بدان معنی است که برنامه استیم پس از این تاریخ قابل اجرا برای دو سیستم عامل یاده شده نخواهد بود. کاربرانی که از این دو سیستم عامل برای استفاده از برنامه استیم جهت سرویس‌ها و یا بازی‌های خریداری شده، می‌‎بایست از یک نسخه ویندوز بروزتر را استفاده کنند. ولو ./

استدلال توقف پشتیبانی سیستم عامل‌های قدیمی ویندوز برای برای برنامه استیم، به اصطلاح نبود امکان جاسازی برخی از قابلیت‌های جدید و نیاز به تغییراتی اساسی در زمینه امینتی است. با این حال، کاربران این دو سیستم عامل تنها تا پایان سال میلادی قادر به استفاده از برنامه استیم خواهند بود و در این بازه زمانی ممکن است شاهد محدودیت‌هایی باشند.

منبع: MSPowerUser

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید