افزایش سهم ویندوز 10 از بازار سیستم‌عامل‌های مطرح روز دنیا به دنبال قطع پشتیبانی از ویندوز 7

افزایش سهم ویندوز 10 از بازار سیستم‌عامل‌های مطرح روز دنیا به دنبال قطع پشتیبانی از ویندوز 7


کمپانی StatCounter با استفاده از جدیدترین ارزیابی انجام شده توسط ابزار تحت شبکه خود اعلام داشته است که سهم ویندوز 10 از بازار سیستم‌عامل‌های روز دنیا در جدیدترین تغییرات انجام شده افزایش یافته و از 48.19 درصد به 50.07 درصد ارتقاء پیدا کرده است. علاوه بر آن سهم هفتمین نسخه از سیستم‌عامل ویندوز نیز برخلاف قبل همچنان ثابت باقی نمانده و از 38.65 درصد به 37.2 درصد کاهش پیدا کرده است که دلیل آن ممکن است تا حدودی با اخبار کاهش پشتیبانی رسمی کمپانی مایکروسافت از پلتفرم ویندوز 7 تا دو سال آینده مرتبط باشد.

اگرچه گزارش فوق افزایش سهم ویندوز 10 از بازار سیستم‌عامل‌های مطرح روز دنیا و کاهش آن برای پلتفرم ویندوز 7 را نمایان‌گر می‌باشد، اما گزارش دیگری که از سمت رسانه NetMarketShare منتشره شده است درست خلاف این امر را به نمایش درآورده و حاکی از افزایش سهم پلتفرم ویندوز 7 و کاهش نسخه دیگر آن، یعنی ویندوز 10 می‌باشد. بدون شک الگوریتم‌ها و روش‌های بررسی مورد استفاده توسط کمپانی‌های فوق در تغییر نتایج خروجی و تفاوت 180 درجه‌ای آن‌ها نسبت به یکدیگر بسیار تأثیرگذار هستند.

رسانه NetmarketShare اظهار داشته است که سهم ویندوز 7 از بازار چهارچوب‌های نرم‌افزاری سیستم‌عامل از 40.27 درصد در ماه اوت به 40.88 درصد در ماه سپتامبر سال جاری افزایش پیدا کرده است، در حالی که این موضوع برای ویندوز 10 برعکس بوده و کاهش سهم از 37.80 درصد به 37.44 درصد را نمایانگر می‌باشد.

ویندوز 10

گزارش رسانه NetMarketShare در خصوص کاهش سهم ویندوز از بازار سیستم‌عامل‌های مطرح روز دنیا کاهش بسیار اندکی را به نمایش گذاشته و بدون شک سهم پلتفرم مذکور از این موضوع در طی روزها و ماه‌های آینده مجدداً با افزایش بیشتری همراه می‌شود که بخشی از علت آن همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد تا حدودی به قطع پشتیبانی رسمی مایکروسافت از ویندوز 7 در سال 2020 مربوط می‌شود.

منبع: Windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید