ال‌جی در تلویزیون‌های OLED خود از فناوری G-Sync انویدیا استفاده می‌کند

ال‌جی در تلویزیون‌های OLED خود از فناوری G-Sync انویدیا استفاده می‌کند


مانیتورهایی در بازار وجود دارند که به طور ویژه برای کاربرد گیمینگ طراحی و بهینه شده‌اند. این دسته از مانیتورها از ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند فناوری G-Sync انویدیا بهره می‌برند که معمولا در مانیتورهای معمولی و حتی میان رده نیز دیده نمی‌شود. به نظر می‌رسد، دو کمپانی ال‌جی و انویدیا با همکاری یکدیگر قصد دارند این فناوری را نه تنها در مانیتورها، بلکه در تلویزیون‌های OLED ال‌جی نیز مورد استفاده قرار دهند.

در رونمایی جدید ال‌جی، این کمپانی کر‌ه‌ای اعلام کرد که قصد دارد در تلویزیون‌های اولد 2019 خود از این فناوری گرافیکی بهره خواهد برد. این خبر برای گیمرها قطعا خوشایند بوده و به این معنی است که تلویزیون‌های جدید ال‌جی تجربه بصری فوق‌العاده‌ای را به آنها ارائه خواهند داد.

فناوری G-Sync انویدیا

اگر با این فناوری گرافیکی آشنایی ندارید باید بگوییم که G-Sync در واقع وظیفه ایجاد هماهنگی بین نرخ بازسازی تصویر صفحه نمایش شما با پردازشگر گرافیکی کامپیوترتان را برعهده دارد. به عبارت دیگر، پنل صفحه نمایش و GPU کارت گرافیک سیستم شما یک نرخ بازسازی تصویر یکسان را مورد استفاده قرار می‌دهند تا از بروز مشکلاتی مانند پارگی تصویر جلوگیری شده و همچنین تاخیرهای جزیی و لگ ورودی به حداقل ممکن برسد.

به گفته سم کیم، نایب رییس بخش برنامه‌ریزی محصولات مرتبط با تلویزیون از زیرمجموعه سرگرمی‌های خانگی شرکت ال‌جی، به‌کارگیری فناوری G-Sync انویدیا در تلویزیون‌های اولد 2019، این محصولات را به گزینه‌های فوق‌العاده عالی برای گیمینگ تبدیل خواهد نمود.

این ویژگی احتمالا به صورت یک به‌روزرسانی فرمویر در هفته‌های آینده در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. بنابراین، اگر از یک تلویزیون OLED جدید (سال 2019) ال‌جی بهره می‌برید به زودی چنین آپدیتی را دریافت خواهید کرد.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید