امکان اورکلاک خودکار برای پردازنده‌های نسل نهم اینتل فراهم شد

امکان اورکلاک خودکار برای پردازنده‌های نسل نهم اینتل فراهم شد


به تازگی کمپانی اینتل خبر از انتشار یک ابزار برای اورکلاک پردازنده به صورت خودکار داده است. در ادامه همراه سخت افزار باشید.

اورکلاک پردازنده اینتل

کمپانی اینتل قصد دارد تا یک برنامه را تحت نام Performance Maximizer منتشر کند که هدف اصلی آن اورکلاک پردازنده مصرف کننده به صورت خودکار است. اینتل تصمیم دارد تا توسط این ابزار اورکلاک را برای تمامی رده مصرف کنندگان آسان کند و به منظور افزایش کارایی نیازی به تکرار آزمون و خطا در محیط بایوس به صورت طولانی نباشد. این ابزار برای مصرف عموم مصرف کنندگان است و اورکلاکرهای حرفه‌ای همچنان با روش همیشگی خود همراه با نیتروژن مایع و دیگر تجهیزات به ثبت رکورد خواهند پرداخت.

دو نکته مهم درباره برنامه Performance Maximizer این است که اولا، این برنامه در حال حاضر تنها برای پردازنده‌های نسل نهم این کمپانی در نظر گرفته شده و نکته دوم، پردازنده‌هایی که به صورت ضریب بسته هستند با این ابزار سازگاری ندارند. برای اینکه بدانید پردازنده نسل نهمی شما ضریب بسته است یا خیر، کافیست به مدل آن رجوع کنید زیرا تمامی پردازنده‌هایی که پسوند K دارند، ضریب باز هستند. قابل اشاره است، این تصمیم اینتل می‌تواند بر رقابت میان پردازنده‌های رده معمولی خود و پردازنده‌های نسل سوم RYZEN 3000 اثر گذار باشد.

مدتی پیش دیجی تایمز گزارشی را در مورد وضعیت فعلی فروش پردازنده‌های رده دسکتاپ منتشر کرد که در آن به احتمال کاهش قیمت پردازنده‌های تیم آبی (اینتل) اشاره کرد. افزون بر این، دیجی تایمز اشاره داشت که این کمپانی برای بدست آوردن هر چه بیشتر سهم از این بازار بر روی تبلیغات، بسته‌های نرم افزاری و همچنین بر کارایی پردازنده‌های در بازی تمرکز خواهد داشت. در قسمتی دیگر، گفته می‌شود اینتل قصد دارد تا گارانتی سه ساله شامل یکبار تعویض پردازنده را ارائه دهد. این خدمات برای این است تا مصرف کنندگان از اینکه احتمال اشتباهی در ابزار موجب آسیب زدن به پردازنده شود، نگرانی نداشته باشند.

منبع: techpowerup

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید