اندروید Go جانی تازه به گوشی‌های قدیمی می‌بخشد

اندروید Go جانی تازه به گوشی‌های قدیمی می‌بخشد


با توجه به اینکه در کنار سیستم‌عامل اندروید، گوگل ویرایشی جدید از این سیستم‌عامل را با نام اندروید Go معرفی کرد، که نه تنهای سبک و کارآمد بوده، بلکه دقیقا برای گوشی‌های قدیمی با سخت افزار ضعیف ساخته شده است. این سیستم‌عامل می‌تواند بر روی دستگاه‌های با مقدار حافظه اصلی 1 گیگابایت به خوبی فعالیت کند. تاکنون 3 دستگاه تلفن از این سیستم‌عامل بهره می‌برند که انتظار می‌رود  در آینده نزدیک به تعداد آنها افزوده شود. با سخت افزار همراه باشید.

در حالی که کمپانی گوگل با هدف گسترش اندروید Go تا مرز 1 میلیارد برنامه‌ریزی کرده است، اما تاکنون پشتیبانی کمی از آن توسط گوشی‌های همراه صورت گرفت. درواقع، این سیستم‌عامل برای افرادی که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند ساخته شده است.

براساس آمار گرفته شده از نسخه‌های مخلتف اندروید، به وضوح شاهد هستیم که دستگاه‌های اندرویدی بسیاری از نسخه‌های قدیمی گوگل بهره مند بوده و اندروید Go می‌تواند جان تازه‌ایی به این گوشی‌های قدیمی ببخشد.

به عنوان مثال، گوشی هوشمند نسل اول Nexus 7 مجهز به 1 گیگابایت حافظه رم می‌باشد که در کنار 8 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی اکنون یک دستگاه از رده خارج به حساب می‌آید. اگر کمپانی گوگل با هدف گسترش اندروید Go این محصولات را دوباره فعال کند، می‌تواند سهم عظیمی از این سیستم‌عامل را در بازار به دست بگیرد.

گفته می شود برخی از توسعه دهندگان وب‌سایت معتبر XDA مانند AdrianDC بر روی یک نسخه از Android Go برای گوشی‌های قدیمی سونی کار می کنند   و علاوه براین، تعداد دیگری از این برنامه نویسان نیز گوشی‌های دیگری را تحت پوشش قرار داده‌اند.

اندروید Go

با توجه به اینکه سیستم‌عامل اندروید اوریو به کندی در حال بروزرسانی است، اندروید Lollipop سهم 24.6 درصدی و Marshmallow بیش از همه، 28.1 درصد از گوشی‌های اندرویدی را تحت پوشش قرار داده است.

دیدگاه شما در مورد گسترس اندروید Go چیست؟

منبع GizmoChina

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید