اندروید P از رابط برنامه‌نویسی Vulkan 1.1 پشتیبانی می‌کند

اندروید P از رابط برنامه‌نویسی Vulkan 1.1 پشتیبانی می‌کند


سیستم‌عامل اندروید 7 به عنوان اولین سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند، از رابط برنامه‌نویسی Vulkan پشتیبانی می‌کند. این API به عنوان دسترسی سطح پایین گرافیکی جانشین مناسبی برای OpenGL به شمار می‌آید. هر چند تعداد برنامه‌ها و بازی‌‌های تحت پوشش Vulkan بسیار محدود است. اما، گوگل قصد دارد این مسیر را هموار کند و سیستم‌عامل  نسل آینده اندروید P را  با پشتیبانی از این رابط برنامه‌نویسی، سال جاری معرفی کند. با سخت افزار همراه باشید.

اندروید P

رابط برنامه‌نویسی گرافیکی Vulkan که بر روی بازی‌های رایانه‌ای محبوبیت خوبی پیدا نکرد و جمع اندکی از توسعه‌دهندگان از آن بهره‌ گرفتند از قرار معلوم توجه گوگل را برای سیستم‌عامل اندروید Pجلب کرده است. شایان ذکر است در ماه مارچ سال جاری ویرایش جدید ولکان 1.1 منتشر شد که در همین راستا، گوگل اعلام کرد اندروید P از این رابط برنامه‌نویسی پشتیبانی می‌کند.

سرعت بخشیدن به رابط برنامه‌نویسی Vulkan دور از انتظار نبود از آنجایی که دیگر رابطه‌های برنامه نویسی در مسیر پیشرفت خوبی قرار گرفته‌اند، این اقدام گوگل می‌تواند بسیار نتیجه خوبی را در بلند مدت شامل شود. گفته می‌شود این رابط برنامه‌نویسی ویژگی‌های جدیدی را به همراه دارد، از جمله پشتیبانی از چندین پردازشگر گرافیکی، که در این امر در سیستم‌عامل اندروید شدنی نیست.

به توجه به ارائه این رابط کاربری در آینده، توسعه‌دهندگان بازی‌های گرافیکی باید تمرکز ویژه‌ای بر روی Vulkan بگذارند تا بیش از پیش بتوان شاهد بازی‌هایی با گرافیک بهبود یافته و مصرف منابع کمتر بود.

دیدگاه شما در مورد امکانات احتمالی اندروید P چیست؟

منبع Androidpolice

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید