انسداد قابلیت نصب بیلد 1809 ویندوز 10 بر روی برخی از پردازنده‌های اینتل

انسداد قابلیت نصب بیلد 1809 ویندوز 10 بر روی برخی از پردازنده‌های اینتل


بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 با وجود تمامی رفع نواقص خود هنوز هم از مشکلات مرتبط با سازگاری رنج برده و کمپانی مایکروسافت در حال انسداد قابلیت نصب آن بر روی برخی از دستگاه‌های تحت تأثیر قرار گرفته جهت بهبود تجربه کاربران در استفاده از آن می‌باشد. امروز در طی جدیدترین اخبار منتشره، کمپانی مایکروسافت باگ نرم‌افزاری دیگری را به‌صورت کاملاً رسمی در سیستم‌عامل فوق تائید و به ارائه اطلاعات بیشتر در خصوص آن پرداخته است.

ویندوز 10

بر طبق به‌روزرسانی‌های انجام شده در بخش اسناد مایکروسافت، کمپانی اینتل درایورهای گرافیکی جدیدی به شماره‌های 24.20.100.6344 و 24.20.100.6345 را عرضه کرده و آپدیت‌های مذکور به‌صورت کاملاً تصادفی به فعال‌سازی ویژگی‌هایی که هنوز توسط بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 سیستم‌عامل ویندوز 10 پشتیبانی نشده و ناسازگار با آن می‌باشند پرداخته است که خود باعث بروز مشکلات ثانویه‌ای شده است. نتیجه فعال‌سازی تصادفی ویژگی‌های فوق به از کار افتادن پخش اصوات از طریق اسپیکرهای مانیتور و یا تلویزیون‌های متصل به رایانه‌های گوناگون شده است.

کمپانی مایکروسافت در طی پستی در انجمن خود به ارائه روشی در خصوص آگاهی از تحت تأثیر قرار گرفتن رایانه توسط باگ نرم‌افزاری فوق پرداخته است. برای این منظور کافی است تا دستورالعمل زیر را دنبال نمایید:

ابتدا نرم‌افزار Device Manager را از طریق ابزار جستجوی کورتانا بگشایید.

پس از مشاهده پنجره نرم‌افزار، بخش مرتبط با Display adapters را گسترش دهید.

گزینه Intel HD Graphics device را یافته و پس از کلیک راست نمودن بر روی آن، بر روی گزینه Properties کلیک نمایید.

در پنجره جدید نمایان شده، به سربرگ Driver مراجعه کنید.

حال کافی است تا شماره فعلی درایور را بررسی نمایید. در صورتی که نسخه راه‌انداز با مقادیر اشاره شده در بالا (24.20.100.6344 یا 24.20.100.6345) یکسان می‌باشد، کمپانی مایکروسافت اظهار داشته است تا به‌منظور دریافت راهنمایی بیشتر و ارائه ابزارهایی جهت پاک‌سازی درایورهای مذکور و غیرفعالسازی ویژگی‌های فعال شده با بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

در صورتی که هم‌اکنون بسته به‌روزرسانی آوریل 2018 (بیلد 1803) و یا نسخه‌های قدیمی‌تر بر روی رایانه شخصی شما نصب می‌باشند، امکان دریافت بیلد 1809 (بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018) در صورت نصب بودن درایورهای فوق امکان‌پذیر نیست.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید